RECY Magnetka v štýle steampunk

Pár týždňov dozadu sa naša Líza (rozumej mačka) niekoľko dní intenzívne obšmietala okolo špajzových dverí, strážila a hypnotizovala ich. Ona vie, že tam má odložené jedlo a všelijaké maškrty, ktoré jej odtiaľ vyberám, a preto som si myslela, že chce jesť alebo maškrtiť. Omyl. Do našej špajze sa nasťahovala myš. Prvé, čo mi napadlo – Líza ju tam nemá šancu chytiť, musím nastražiť pascu! A aj som ju kúpila. Skôr však, ako som ju do špajze uložila, som sa osobne, zoči-voči, zoznámila s našou novou podnájomníčkou. Z police na mňa hľadela veľkými vystrašenými očami. No…, a bolo po ukladaní pasce. Vybrala som zo špajze všetko, čím by sa mohla kŕmiť a niekoľko dní som nechala pootvorené špajzové dvere. Ponúkla som jej dobrovoľné vysťahovanie sa, keďže dvere von z domu sú veľmi blízko. Vonku bolo ešte stále teplo a dostatok potravy v záhrade a okolí. Asi to nejako pochopila, lebo v špajzi už nie je a aj Lízu špajzové dvere prestali iritovať. Mne však zostala nepoužitá pasca na myši. A to by som nebola ja, keby som ju namiesto pôvodného účelu – chytania myší, nevyužila inak. Pridelila som jej nové poslanie a zrecyklovala som pascu na myši do podoby magnetky na odkazy.

Základ magnetky, ako som už spomenula, je z obyčajnej drevenej pasce na myši. Pred zdobením som  z nej odstránila celý nástražný mechanizmus a PVA lepidlom nalepila na drevo zvyšok dizajnového papiera s potlačou v štýle steampunk. To rozhodlo, ktorým smerom sa výzdoba bude uberať. Okraje papiera a aj drevo pasce som výdatne otupovala hnedým atramentom Distress Ink .

 Z nástražného mechanizmu som vrátila na pôvodné miesto iba zaklápaciu pružinu (chvíľu trvalo, kým som to celé poskladala do funkčného stavu, no nenechala som sa odradiť :-)).

A začala som  zdobiť. Keďže k štýlu steampunk patria aj ozubené kolesá, z rôznych zvyškov jednofarebných a strieborných papierov som ich vyrezala na Big Shote pomocou vyrezávacích šablón. Okrem toho som vyrezávacou šablónou vyrezala aj výrez reťaze (pôvodný výrez je s hákom na jej konci, ten som však odstrihla) a lampu (to je to, čo visí voľne nadol z pasce :-)).

Lampu som vyrezala hneď trikrát, výrezy som zlepila dokopy. Tým som dosiahla, aby výrez lampy bol masívnejší a pevnejší. Na zdobenie v štýle steampunk, resp. všeobecne v pánskom štýle, sa skvele hodia nielen vyrezávacie šablóny, ktoré som použila, ale aj samotné papiere či papierové výseky, aj pečiatky a stavebnice od StudioLight séria INDUSTRIAL.

Do hornej časti, pod zaklápaciu pružinu, som nalepila tri rôzne veľké kruhové výrezy z troch rôznych papierov a na ne výrez s motívom hodín zo strieborného papiera. Výrezy som opäť vyrezávala pomocou vyrezávacích šablón. 

Výzdobu som na záver doplnila kovovou ozdobou v podobe vážky a modrými samolepiacimi kamienkami. Aby sa čiastočne “odstrojená” a nanovo vyzdobená pasca na myši mohla stať magnetkou, na jej zadnú časť som nalepila zvyšok samolepiacej magnetickej fólie. 

Tak, a magnetka strihnutá štýlom steampunk bola hotová.. Takto sa pasca na myši stala nielen ozdobou chladničkových dvier, ale výborne poslúži na zanechávanie príležitostných, poťažne dôležitých, odkazov pre pánsku časť domácnosti :-).

Ak som vás recyklovanou pascou na myši inšpirovala, želám príjemné tvorivé chvíle :-).

One thought on “RECY Magnetka v štýle steampunk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *