Reportáž – Ako bolo na kurze Papierové kvietky a veniec z papierových kvetov

Prvý kreatívny kurz Papierové kvietky a veniec z papierových kvetov sa konal v Pezinku v našej vzorkovni. Stretli sme sa tu samé šikovnice, čo vám budem hovoriť. Omladili nás aj dve teenagerky :-). Všetko prebehlo tak strašne rýchlo, že ani sme sa nenazdali, bol skoro koniec a samozrejme, fotka ešte žiadna. Tak som to spravila ako doteraz na každej dovolenke – všetky zábery naraz a na konci :-). Možno to dôverne poznáte…

Paper flowers workshop DSC_8162

Počas dvoch hodín sme si ukázali a dievčatá si aj prakticky vyskúšali, ako si vyrobia 6 rôznych druhov kvietkov. Každá z nich dostala svoju vlastnú sadu papierov Sweet Paris a zopár listov starej knihy, plus prútený veniec. Cieľom bolo naučiť sa vyrábať kvietky tak, aby si mohli ozdobiť nielen tento veniec, ale využiť to, že kvietky vyrábať vedia aj na svoje iné projekty.

Strihalo sa, pečiatkovalo, krútilo, lepilo, točilo… veď posúďte sami aj z týchto zopár záberov:

Paper flowers workshop DSC_8160Paper flowers workshop DSC_8152 Paper flowers workshop DSC_8155Paper flowers workshop DSC_8157Paper flowers workshop DSC_8154Paper flowers workshop DSC_8153   Paper flowers workshop DSC_8156  Paper flowers workshop DSC_8158 Paper flowers workshop DSC_8161Paper flowers workshop DSC_8159

Čo dodať na záver. Finálnu verziu ozdobeného venčeka si nestihla so sebou odniesť žiadna účastníčka, takže všetky dostali domácu úlohu dokončiť ho doma a poslať fotky, ako to dopadlo. Oveľa dôležitejšie bolo, že si vyskúšali prakticky vyrobiť kvietky a teraz už len chvíľu času, a môžu „kvetinkovať“.

Tento kurz určite ešte zopakujeme :-). Samozrejme, v inej zostave… veď všetky dievčatá prešli na jednotku.

Bol to veľmi príjemný večer, plný zaujatia, záujmu, šikovných rúk a ešte sme si aj príjemne pokecali. Teraz ma napadlo, že možno takto to bolo niekedy, keď sa páralo perie :-).

Martina

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *