Reportáž z Kombinovaného kurzu v Liptovskom Mikuláši

Janka Maliariková môže za to, že som sa pred týždňom vybrala na výlet do Liptovského Mikuláša. A o tom, ako bolo na kurze, ktorý som tam lektorovala, vám teraz napíše práve Janka, z jej pohľadu :-).

****

Organizátorka na Liptove? Hurááá!  Desať tvorivých a milých dievčat sa takto potešilo a včas si rezervovali svoje miesto.

Kombinovaný kurz sa konal v príjemných priestoroch kaviarne Arch Caffé v Liptovskom Mikuláši, kde na nás okrem úžasných koláčikov čakal aj starostlivo pripravený materiál od organizátorky. A keď už aj kávička rozvoňala priestor, pustili sme sa do práce.

Na pláne sme mali vyskakovaciu krabičkovú pohľadnicuzacyklený album. Martinka nás v krátkosti oboznámila s technikami, materiálom a pomôckami. 
A pustili sme sa do práce. Niektoré z nás prvýkrát pracovali s pákovou rezačkou – „gilotínou“, ale aj obojstrannou lepiacou páskou. Všetko sme si vyskúšali.

Keď bol základ vyskakovacej pohľadnice hotový, Maťka vysvetlila dievčatám, ako krabičku ozdobiť. Opäť mala pre nás pripravené krásne papiere, originálne pečiatky so slovenským textom z eshopu organizatorka.sk, glitre, papierové výseky, výrezy a iné.

Dobre nás to tá Maťka naučila. S jej vedením sa nám podarili pohľadnice také krásne, ako Maťkin originál 🙂

Prvá časť kurzu bola za nami. Posilnili sme sa koláčikom, druhou kávou a pustili sme sa do tvorenia zacyklenej pohľadnice.

Tu sme pracovali s knihárskou kosťou, opäť krásnymi papiermi, pečiatkami z eshopu organizatorka.sk, ale hlavne s úplnou presnosťou, aby všetko sedelo, ako sedieť má. Preto sme sa maximálne sústredili. Až tak – že z tejto časti kurzu nemám žiadne fotky :-). Ale Maťka spravila pár záberov, ako sa sústredíme…:

Ďakujem za všetky dievčatá, že k nám Martinka zavítala, a priniesla kus svojej tvorivej duše .. Ďakujeme za príjemne strávený čas. 

Reportáž pripravila a nafotila Janka Maliariková.

Ďakujeme♥

Ak máte záujem naučiť sa niečo nové, môžete si objednať svoj kurz.

One thought on “Reportáž z Kombinovaného kurzu v Liptovskom Mikuláši

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *