Romantický vintage travel album

Kristínka si pre vás dnes pripravila článok, ako si vyrobíte krásny travel album. Nech sa páči, čítajte, pozerajte, skúšajte :-).

album-3

Ahojte!

Asi to o mne neviete, ale som veľkým obľúbencom fotografie. Vzťah k fotografii mi vytvoril môj tato, ktorý sa fotografovaniu a výrobe fotografií  odmalička venuje. Nielenže sa sám učil fotografovať, ale tiež fotografie vyrábal v tmavej komore doma. Od dospelosti sa tomu venuje už profesionálne. A ja mu od pätnástich pravidelne pomáham a tiež tým žijem. 😉 Takže doma máme neuveriteľné množstvo fotografií – zarámované na stenách, v albumoch, rámoch, ale aj na hard-diskoch, jednoducho všade. Takisto to je aj v mojej izbe.

Snažím sa fotiť na každej akcii, výlete alebo pri (menej či viac) špeciálnych príležitostiach a fotografie potom vyvolať (avšak už na kvalitnom fotolabe), aby som mala pamiatku na ne. V dnešnej digitálnej dobe to už nie je také obľúbené, ale pre mňa je fotka fotkou, keď ju držím v ruke. To je aj jeden z dôvodov, prečo milujem scrapbooking. Fotografie si môžem dozdobiť, pridať k nim popisky, dátumy a iné drobnosti.

Rada takto vyrábam layouty, ktoré si zakladám do svojho súkromného albumu. Zostane mi pamiatka na najobľúbenejšie okamihy a ešte si poteším oko 😉 Za týmto účelom som vyrobila aj nasledovný album. Dala som ho kamarátke k jej narodeninám po jej návrate zo zahraničia. Viem, že tiež obľubuje fotografie v papierovej forme, prácu s papierom a všetko romantické, tak som pre ňu vyrobila tento všestranný album s priečinkami, kde si môže pozakladať fotky, popisky so zážitkami a skúsenosťami, letenky a vstupenky.

Robila som ho na romantický vintage štýl, ktorý pohladí každú nežnú dušu 😉

  1. Základ albumu bol polotovar s hrubým predným a zadným obalom a s tenšími stránkami vo vnútri. Toto všetko je vyrezané z lepenky. Bol k nemu aj krásny špagát, ale ja som si ho odložila a dala tam radšej otváracie kovové krúžky, aby to bolo praktickejšie a dali sa tam (v prípade potreby) jednoducho pridať ďalšie listy.
  2. Vnútorné stránky som ozdobovala nasledovne. Vzala som si lepenkovú stránku, položila som si ju tak, aby dierky boli naľavo,  prišila som naň ozdobne vyrezaný papier (využívala som 2 nádherné sady papierov, nižšie je link na ne) po okrajoch s tým, že jeden okraj som neprešila, aby tam mohol byť vnútorný priečinok. Vzala som si druhú lepenkovú stránku, položila som si ju tak, aby dierky boli napravo a tiež na ňu prišila vybraný papier. Vzala som tieto dve stránky a pritisla k sebe neozdobenými stranami a zošila po okrajoch, avšak buď horný alebo bočný okraj som nechala nezošitý, aby aj tam mohol byť vnútorný priečinok. A až po tomto kroku som ďalej ozdobovala a vrstvila. Takto som postupovala pri všetkých stránkach. Doložila som tam aj vintage obáločku, papierové vrecká, štvorcovú krémovú obálku a záložku na ozvláštnenie.

album-postup-2

album-postup-1

album-postup-3

album-postup-4 

OZDOBOVANIE

Využívala som rôznorodý materiál, ktorý sa navzájom dopĺňa a krásne spolu ladí. Papierové sady vytvorili krásnu tematiku albumu a dali sa využívať aj po kúskoch. Odporúčam horúci embossing, ktorý z každej pečiatky urobí krásny reliéf vo farbe, v akej chcete (ja využívam zlatú a bielu farbu v tomto albume). Takmer na každej stránke som použila washi pásky, z ktorých robím dlhé pásy, útržky alebo vlajočky. Samolepky sa hodia ako drobný detail na každú stránku alebo na papierové vrecko. Do vreciek som povkladala tematické lístky z post-it bločkov.

Na fotkách všetko pekne vidieť, tak sa inšpirujte 😉

FOTOGRAFIE ALBUMU

album-2

album-10

album-13 album-14

album-29

album-30

album-35

album-43

album-48

album-52

Použitý materiál:

Album – polotovar

Sady papierov Stationer´s desk a Cartographer

Ďalej som využila : papierové kvietky, washi pásky, bakers twine, pečiatky, horúci embossing, samolepky, vintage obálky, štipček, visačky, post-it bločky, čipky, stužky, kovové komponenty, samolepiace kamienky, samolepiace písmenká, buttonky, cestovateľské záložky, lepenkové výrezy, kartónové samolepky a iné.  Toto všetko nájdete v jednotlivých kategóriách na www.organizatorka.sk 🙂

Kristína

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *