Scrapbookový trhací blok na magnet

Každým dňom sú Vianoce bližšie a máme menej času na prípravu darčekov pre našich blízkych. Dnes vám ukážem, aký darček som vytvorila pre moju známu. Takýto ozdobený trhací blok na magnet na písanie odkazov a zoznamov bude skvelým darčekom nie len pre kamarátku, ale aj pre maminu, svokru či švagrinú.

IMG_1847 kopie

Zo začiatku som chcela napísať tento článok ako návod na výrobu takejto vecičky, ale vyrábala som to poobede, keď už bolo veľmi škaredé počasie, takže by sa mi nepodarilo urobiť kvalitné a pekné fotografie pri tvorbe 🙁 Ale potom som si pomyslela, že proces výroby je veľmi jednoduchý a jednotlivé kroky ani netreba ukazovať. Som presvedčená, že ste šikovné a zvládnete to aj bez neho, len s ukážkami hotového bločku.

Možno ste si všimli, že celý bloček je vyrobený zo skvelej papierovej stavebnice vo vianočnej tematike.

IMG_1864 kopie

Ako základ som použila pevný kartón, ktorý používam pri výrobe albumov. Vždy mi zostanú rôzne kartónové zvyšky a je mi ľúto ich zahodiť. Tým pádom sa jedná aj o recykláciu 🙂

Základ môjho výrobku je v rozmeroch 9×18 cm. Na tento kartónový základ som nalepila scrapbookový papier z kolekcie Christmas Wishes a naň som nalepila post-it bloček s trhacími papierikmi, ktorého vrchný obal som tiež ozdobila vo vianočnej tematike.

IMG_1855 kopieIMG_1867 kopieIMG_1882 kopie

IMG_1883 kopie

Hlavnou ozdobou na bloku sú hodinky a iné výseky z papierovej stavebnice, ktoré som naň lepila obojstrannými lepiacimi vankúšikmi. A aby som ich trochu oživila, niektoré detaily som zvýraznila pomocou Glossy Accents (lesklý lak a lepidlo v jednom) a s výsledkom som veeeeľmi spokojná :). Odteraz budem všetky obrázky takto skrášľovať a odporúčam to aj vám.

IMG_1838 kopieIMG_1841 kopieIMG_1894 kopie

Na ďalšej fotke môžete vidieť, že som pridala aj milované drevené štipce 🙂 V mojom staršom článku si môžete prečítať, ako sa dajú rôznorodo ozdobiť a využiť.

IMG_1861 kopie

Zaujímavým detailom je aj mini fľaštička so „snehom“ zavesená na šnúrke, kde som nasypala trblietky a korálky.

IMG_1890 kopie

IMG_1843 kopie

Zo zadnej strany výrobku je vidieť, kde som nalepila magnet (ja som použila magnetickú podložku, ktorá bola v balení s vyrezávacími šablónami na Big Shot).

IMG_1856 kopie       IMG_1870 kopie

IMG_1878 kopie

     IMG_1893 kopie

Keď už bol magnetický blok hotový, objavila som v mojich zásobách nádherný výrez z lepenky a nemohla som ho tam nepridať. Je to tak lepšie, čo vravíte?

IMG_1911 kopie

Na dnes sa s vami lúčim a dúfam, že nie len moja kamarátka dostane pod stromček takýto darček. 🙂

Irinka

2 thoughts on “Scrapbookový trhací blok na magnet

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *