Skladaná pohľadnica ku Dňu matiek

V nedeľu máme krásny sviatok, oslavujú všetky mamy, mamky, maminy, matky. A teda aj ja :-).

Drobný darček od srdca určite poteší každú z nás. Pripravila som pre vás návod na jednoduchú, ale efektnú skladanú pohľadnicu, do ktorej môžete nielen vpísať venovanie pre svoju maminu, ale aj vložiť fotografie, alebo lístok do divadla :-). Ručne vyrobená pohľadnica sa určite počíta ♥.

Mother´s day DSC_8193

Budeme potrebovať len jeden obojstranný papier na scrapbooking (Flower Frames – Roseus), ktorý si zrežeme na veľkosť A4, nejaké papierové ozdôbky (ja som použila jednu stránku z 3D obrázkov), lepidlo a nožnice. A4 papier preložíme na 2x, ako vidíte na foto – po dĺžke a po šírke.

(ospravedlňujem sa za horšie fotografie, fotila som večer…)

DSC_8165 DSC_8166

Potom, preložíme dva rohy oproti sebe, jeden po zložený okraj a druhý cca 3,5 cm od preloženej hrany. Papier nastrihneme po šírke – do polovice. Nalepíme obojstrannú pásku podľa toho, ako je na obrázku.

Postcard to Mothers Day DSC_8169 Postcard to Mothers Day DSC_8171

Odlepíme vrch pásky. Najskôr preložíme jednu štvrtinu a tú štvrtinu potom preložíme hore. Použite logiku, podľa fotografie :-). Nech sa páči. Základ pohľadnice máme hotový :-).

Postcard to Mothers Day DSC_8172 Postcard to Mothers Day DSC_8173

Takto vypadá pohľadnica z prednej strany – vznikli nám dve „vrecúška“. Vidíte aj pohľad zvrchu.

Postcard to Mothers Day DSC_8175 Postcard to Mothers Day DSC_8180

Teraz prichádza tá voľnejšia časť – ozdobovanie. Môžete použiť akékoľvek ozdôbky. Tie, ktoré som použila ja sú jednoduché na použitie v tom, že spolu ladia a nemuselo som veľmi premýšľať :-). Takže vystrihla som a naukladala „na sucho“ – takto si spravím vždy foto a potom keď ich lepím, pomáham si fotografiou, kde čo malo byť… Niekde som použila 3D vankúšiky, pre efekt.

Postcard to Mothers Day DSC_8182 Postcard to Mothers Day DSC_8183

A tu máme výsledok. Ešte napísať osobný odkaz pre maminu a vložiť niečo na pamiatku.

Postcard to Mothers Day DSC_8185 Postcard to Mothers Day DSC_8186

Vyrobila som pohľadničky hneď dve, táto „pásikavá“ má ako základ papier na scrapbooking Pink baby blanket z kolekcie Sweet Baby.

Mother´s day DSC_8197 Mother´s day DSC_8198 Mothers day DSC_8200Mothers day DSC_8201 (2)

Možno som vás inšpirovala a vytvoríte aj vy pre svoju maminu niečo osobné :-).

Martina

2 thoughts on “Skladaná pohľadnica ku Dňu matiek

  1. :-). Stačí len trochu zjednodušiť zdobenie a zvládnu aj deti na výtvarke. Alebo, spraviť iba jedno vrecko (čiže z A5 by ste robili). A dovnútra vystrihnúť srdiečko. Do budúcna skúsime popracovať viac aj na návodoch pre deti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *