Svadobné tvorenie s perleťovým papierom

Keďže tento rok opäť už naplno prepukla svadobná sezóna, rada by som vám dnes ukázala zopár svadobných inšpirácií. Budem sa venovať prevažne bielej farbe a možnostiam využitia perleťového, resp. metalického papiera:

Začnem jednoduchšími inšpiráciami – svadobnými prianiami. Veľmi rada ich robím z perleťového papiera, jeho jemný lesk im dodáva nádych elegancie a luxusu. A v podstate ani nemusia byť zložito prepracované, stačí k nim doladiť stuhu a jednoduché, elegantné prianie môže mať podobu veľkého priania s otváraním na prednej strane, ktoré sa stuhou zaviaže:

Perleťový papier zvyknem rezať približne o 5 mm menší ako je podkladový papier, aby bolo vidieť aj okraje podkladového papiera, a na podklad ho lepím obojstrannou lepiacou páskou.

Svadobné priania z perleťového papiera vyzerajú krásne aj ak použijete Big Shot a embossovaciu kapsu.

Takéto prianie naozaj stačí dozdobiť len veľmi jemne – stuhou a samolepiacimi kamienkami, perličkami, alebo tekutými enamelkami (teraz nájdete v novinkách naozaj bohatý výber).

Ak ste majiteľkou Big Shotu, z perleťového papiera sa na priania dajú cez šablóny vyrezať aj krásne tvary so svadobnou tematikou – medzi moje obľúbené patria srdcia, veď čo sa na svadbu hodí lepšie ako tento večný symbol lásky?

Ak k takémuto elegantnému prianiu doladíte aj darčekovú obálku, určite budú mať úspech:

 Ale perleťový papier sa dá pekne kombinovať aj s lepenkovými výrezmi:

Na túto pohľadnicu som použila výrez mladého páru, biele tekuté enamelky a pečiatku s nápisom „Mladomanželom“.

 Keďže v ponuke je aj mnoho krásnych pečiatok so svadobnou tematikou, bolo by škoda ich obísť. Na toto prianie som použila pečiatku bicykla pre dvoch, jemne som niektoré detaily dofarbila červenou fixkou a doladila červenou stuhou:

A teraz by som sa rada chvíľu venovala obľúbeným svadobným knihám. Je to milá pozornosť ku svadbe, ktorú môžete venovať novomanželom ako darček, ktorý im bude ich deň pripomínať. Svadobných kníh robím veľa, ako základ používam hrubú lepenku, ktorej okraje nafarbím bielou akrylovou farbou a potom ju potiahnem papierom. Do vnútra narežem čisté listy, všetko predierujem a spojím knihárskymi krúžkami. Knihy z perleťového papiera sú naozaj elegantné:

Pri tejto knihe som použila na ozdobenie čipku, stuhu, lepenkový rámik a výrez, ktoré som nafarbila zlatým embossovacím práškom:

Do rámika sa okrem lepenkového nápisu dá vložiť aj nápis vytlačený na tlačiarni alebo pečiatka s nápisom „Svadobná kniha hostí„:

Pri poslednej knihe, ktorú som z perleťového papiera urobila, som použila rámik z narodeninovej darčekovej sady a tentokrát som ho nafarbila bielym práškom na embossing:

A to je odo mňa na dnes všetko. Ak sa chystáte tento rok na svadbu, budem rada, ak vám môj článok vnukol inšpiráciu a pre mladomanželov pripravíte krásne prekvapenie 🙂

Prajem krásny deň

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *