Trendy vo valentínskom cardmakingu

Dnes mi pripadla úloha pre mňa trochu nezvyčajná – napísať pre vás článok o trendoch vo valentínskom cardmakingu plný inšpirácií. Hneď na začiatku sa musím priznať, že nie som veľmi valentínsky typ, ale zas na druhej strane tento článok je pre mňa výzva. Tak som sa pár dní preklikávala Pinterestom a hľadala tie najkrajšie inšpirácie pre valentínsky deň.

titulka

Najväčším trendom vo valentínskom tvorení sú srdcia a srdiečka – to je jasné. Skôr som sa teda snažila poobzerať po zaujímavých nápadoch v rôznych štýloch, ktoré sú obľúbené aj u nás. Ako prvé mi padlo do oka množstvo nádherných prianí vytvorených technikou watercoloring (viac sa o nej dočítate tu). Úplne najviac ma oslovili tieto priania – krásne farebné a jasné a pritom na pohľad jednoduché a čisté:

1

2

valentin 11

valentin 12

valentin 13

Takže všetkým fanúšikom tejto techniky odporúčam – vezmite si svoje akvarelové papiere, štetce, rozprašovače a atramentové podušky a vytvorte vaše valentínky práve touto technikou. Určite nespravíte krok vedľa 🙂

Ďalším trendom sú priania v clean & simple štýle. Za všetky by som vám rada ukázala tieto štyri priania:

valentin 7

3

5

19

Niekedy stačí naozaj málo, a krásne prianie je na svete – biely papier, razítka a raznice. Shaker card je absolútna bomba, a pritom je veľmi jednoduchá na výrobu. Rámik stačí podlepiť priehľadnou acetátovou fóliou a 3D štvorčekmi a naplniť flitrami alebo drobnými výsekmi z papiera.

Aby to však nebolo iba o valentínkach v ružových a červených farbách, snažila som sa nájsť aj niekoľko „pánsky“ ladených prianí:

6

valentin 6

7

21

valentin 8

valentin 9

valentin 10

valentin 3

Takže stačí trochu obmeniť farebnosť, použiť napr. kraft základ na prianie, hnedé a modré papiere a myslím, že takouto valentínkou žiadny pán nepohrdne 🙂 Na prianiach vidíte aj krásne reliéfy vytvorené pomocou embossovacích káps a Big Shotu (prípadne podobných strojov, ako napr. X-Press). Ak najradšej tvoríte v natur štýle, v e-shope pribudol fantastický materiál na takéto tvorenie.

Po mojom prieskume musím priznať, že tieto druhy prianí takmer absolútne vedú. Ak však radi tvoríte v štýle shabby chic alebo vintage a vo vašich prianiach nemôžu chýbať kvietky, čipky alebo gombíky, mám malú inšpiráciu aj pre vás:

9

8

20

Ideálne sady papierov na výrobu takýchto prianí sú romantické a kvetované papiere. Už len samotné farby a motívy spravia časť práce za vás 🙂

V prípade, že sa nechystáte vyrábať valentínky, ale máte pre vášho valentína nachystaný drobný darček, môžete ho zabaliť do exploding boxu, obalupapierového vrecka a trochu ozdobiť – srdiečkom, nálepkou, obrázkom, šnúrkou, stuhoupečiatkou a venovaním:

valentin 1

valentin 4

14

15

16

Na záver len dodám, že všetky tieto inšpirácie, ako aj ďalšie iné, nájdete na mojej Pinterestovej nástenke, odkiaľ sa samozrejme môžete preklikať až na originálne články a autorov všetkých týchto nápadov 🙂

Valentínske nápady od nášho dizajn tímu nájdete TU.

Prajem krásny deň

Daniela banner

3 thoughts on “Trendy vo valentínskom cardmakingu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *