Tvoríme s novinkami: DIY Easel card

Ahojte!

Ako ste si určite všimli, v e-shope sa rozrhlo vrece s novinkami. Nájdete tam plno prekrásneho pastelového i vintage materiálu. Ja som neodolala novým papierovým kolekciám od mojej obľúbenej poľskej značky UHK Gallery a rôznym novým ozdobám. Vyčarovala som pre vás jarnú 3D pohľadnicu, tzv. easel card, a všetko som starostlivo spracovala do fotopostupu, aby ste si ju mohli vyrobiť aj vy! 🙂

easel card vc15x

Na výrobu „easel card“ budeme potrebovať:

*obojstranný scrapbookový papier (ja som použila kolekciu Avonlea od UHK Gallery)

*2ks A4 perleťového papiera vyššej gramáže

*lepenkové výrezy

*papierové kvety a lístky

*čipku

*samolepiace perličky

*washi pásku

*tekuté perly

*raznicu

(ja som si vyrezávala drobnučké motýliky s raznicou na kľúčenke od Maťky, to už je aký skvelý vynález? 🙂 )

*nálepky

*lepidlo a 3D lepiace štvorčeky

easel card vc1x

Postupovať budeme nasledovne:

1.V prvom rade si chceme vytvoriť 3D základ pohľadnice. Perleťový papier vyššej gramáže vo veľkosti A4 si orežeme na veľkosť 13x30cm.

easel card vc2x

2.Tento papier v rozmere 13x30cm ohneme na polovicu pomocou knihárskej kosti.

easel card vc3x

3.Jednu polovicu ešte ohneme na polovicu a papier vyzerá tak, ako vidíte na fotografii.

easel card vc4x

4. Teraz si označíme ceruzkou, kde nalepíme veľké samolepiace perličky. Vďaka nim nám bude 3D základ pohľadnice stáť a opierať sa o ne. Na tieto značky si nalepíme perly – ja som ich nalepila približne 6,5cm z ľavej strany a 1cm zhornej a z dolnej strany, ako môžete vidieť na fotografii. 3D základ pohľadnice máme týmto krokom hotový.

easel card vc5x

5.Teraz si ideme vytvoriť ozdobnú kartu, ktorá sa nalepí na 3D základ pohľadnice. Z perleťového papiera vyššej gramáže si vyrežeme obdĺžnik v rozmere 10x15cm a z obojstranného scrapbookového papiera si vyrežeme obdĺžniky v rozmeroch 9×13,5cm a 7,5x12cm. Využijeme oba krásne motívy na scrapbookovom papieri – jednu i druhú stranu.

easel card vc6x

6.Papier vyššej gramáže na chvíľku odložíme (ten musí byť čistý, neprešitý a neozdobený, aby po nalepení na 3D základ nebolo vidno zozadu nedokonalosti) a vrstvíme scrapbookové papiere a ozdoby. Ja som ich aj prešila a nalepila na ne textilnú nálepku v tvare visačky a béžovú čipku.

easel card vc7x easel card vc8x

7.Lepenkový výrez rámika s vtáčikom som podlepila scrapbookovým papierom a 3D lepiacimi štvorčekmi, aby krásne vystupoval do priestoru. Potom som ho nalepila na navrstvené papiere.

easel card vc9x

8.Navrstvené a ozdobené scrapbookové papiere nalepíme na papier vyššej gramáže a doplníme ešte kvety, lístky, vyrezaných motýlikov, drobné perličky, výrezy z lepenky, tekuté perly … a ja som tam nenápadne pri kvietky skryla aj enamelky.

easel card vc10x

9.Ozdobiť môžeme (a chceme) aj spodnú časť 3D základu pohľadnice. Z rovnakého obojstranného scrapbookového papiera si narežeme obdĺžniky v rozmeroch 5x12cm a 4x11cm. Opäť využijeme obe strany papiera. Navrstvíme ich na seba, prešijeme, pridáme čipku a nápis.

easel card vc11x

10.Na fotografii vidíte 3D základ pohľadnice, ozdobenú kartu a ozdobený pásik. Kartu nalepíme na stojacu časť a pás na spodnú časť 3D základu. Takto to má vyzerať:

easel card vc12x easel card vc13x

Hotovo! Romantická „easel card“ v jarnom vintage motíve je na svete!

Deň žien už máme síce za sebou (to mi pripomína, že vám, šikovným a kreatívnym ženám, prajem dodatočne všetko najlepšie k MDŽ), ale určite ňou potešíte nejakú romantickú dušu k inému sviatku … alebo len tak 🙂

easel card vc14x

easel card vc15x

easel card vc16x

easel card vc17x

easel card vc18x

easel card vc19x

A najlepšie na tejto pohľadnici je, že sa dá poskladať! Takže sa ľahko zabalí a daruje, a obdarovaná bude príjemne prekvapená, keď si ju postaví do finálnej podoby 😉

easel card vc20x

Príjemné tvorenie s našimi krásnymi novinkami vám prajem!

Kristína

5 thoughts on “Tvoríme s novinkami: DIY Easel card

  1. Valika says:

    Kristinka je to uzasne. Easel card je na mojom zozname uz poriadne dlho. Tvoj nadherny tutorial ma znova nakopol, už ju jednoducho musím vyskúšať 😉

  2. Kristína Čepčeková says:

    Ďakujem vám, ženy! 😉 Postup je naozaj jednoduchý a dá sa prispôsobiť – pohľadnica môže byť menšia i väčšia. Potom sa mi pochváľte s vašimi pohľadnicami, urobí mi to veľkú radosť 🙂

  3. Kristína Čepčeková says:

    To vážne, Mia? 🙂 Pošli foto alebo pridaj na nástenku Organizatorky na FB. Rada by som videla 😉 Super!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *