Veľkonočné priania

Dnes som si pre vás pripravila inšpiráciu v podobe dvoch veľkonočných prianí:

Použila som na ne trochu nezvyčajnú kolekciu papiera – po ktorej by ste možno pri výrobe veľkonočných prianí nesiahli – Sweet Baby Girl. Z nej som si vybrala modrý a zelený papier, ktoré som na prianiach skombinovala.

Ako prvé vzniklo prianie s mojím obľúbeným lepenkovým výrezom, zajačikom. Priznám sa, že tento zajko je mojím favoritom už druhý rok, a stále sa mi veľmi páči 🙂 Prianie som urobila na pohľadnicový základ v rozmere 13,5 x 13,5 cm, okraj som nechala na každej strane o 2 mm väčší, ako modrý papier. Na ne som si odrezala opäť biely papier a o 2 mm menší zelený papier. Mám rada tento typ vrstvenia, keď mi jednotlivé vrstvy farebného papiera oddeľuje biely papier. Keďže to chcelo viac farieb, vybrala som si ešte oranžovú stuhu:

Raznicou som si vysekla kruhy na stred priania (môžete použiť aj Big Shot a podobné šablóny) a na prianie som ich nalepila 3D samolepiacimi štvorčekmi. Na kruhy som nalepila zajačika, trochu sisalu a papierové kvety. Zo zeleného papiera som si ešte vysekla raznicou pár lístkov, ktoré som nalepila pod kvietky:

Na nápis som použila pečiatku so slovenským nápisom (konkrétne túto), čiernu pečiatkovaciu podušku a kúsok zeleného papiera:

Na záver som na modré časti nakreslila čiernou fixkou “falošné šitie” a na zelené časti som do rohov dala štyri tekuté biele enamelky:

Na druhé prianie som použila rovnaké papiere, len v opačnom poradí. Skúsila som formát A6 a v strede výsek v tvare elipsy:

Na tento výsek mi skvele padol lepenkový výrez sliepočky a kohútika na konáriku. Opäť som použila oranžovú stuhu, výseky listov a papierové kvety, nápis som napečiatkovala rovno na prianie:

Myslím, že priania pôsobia vďaka farbám veľmi fresh, jarne, a vďaka krásnym výrezom aj veľkonočne 🙂 Budem rada, ak sa svojimi veľkonočnými prianiami pochválite aj vy na našej facebookovej stránke.

Prajem krásny deň

(Visited 336 times, 1 visits today)

2
Pridaj komentár

avatar
Nada H.
Čitateľ
Nada H.

to je kraaasa, tie farby su super:)

Daniela
Čitateľ

ďakujem 🙂