Vianočná hviezda

Vianočných ozdôbok a dekorácií nie je nikdy dosť a keďže my ženy sme od prírody všestranné a šikovné, tak sa snažíme ozdoby nie len kupovať, ale aj samé vyrábať. Či sa už pustíme do originálneho balenia darčekov, vianočných menoviek a pohľadníc, visiacich ozdôbok na stromček, skrášlených sviečok alebo čohokoľvek iného, dýcha to jedinečnosťou a hlavne láskou. Ja si niekedy trúfnem pustiť sa aj do niečoho nepapierového, lebo si chcem rozšíriť obzory a chcem mať doma niečo, čo nikto iný nemá …. alebo darovať originálny darček. Premýšľala som nad vianočnými venčekmi a nad tým, že by to bol milý novembrový darček typu “len tak pre radosť” pre moju maminu a priateľovu maminu, ktorý by mohli mať zavesený celé tohtoročné Vianoce na dverách, keď som v e-shope narazila na závesnú vianočnú hviezdu. A hneď som aj vedela, že ju musím mať (dva kusy samozrejme) a že sa s ňou skvelo zabavím! Dnes vám ukážem, ako som jednu z nich premenila na milú vianočnú dekoráciu, ktorú čoskoro podarujem. 🙂

vianocnahviezda6x

K výrobe vianočnej závesnej dekorácie potrebujeme tento materiál:

* Polotovar hviezdy

*Vianočnú papierovú stavebnicu

*Vianočné papierové výrezy a obrázky

*Drevené výrezy

*Svorky

*Kovové komponenty

*Stužky a čipky

*Bakers twine šnúrku

*Rolničky

*Živicové ozdôbky

*Štipec

*Flitre

*Vianočnú pečiatku + potrebné pomôcky k horúcemu embossingu

*Škoricu alebo klinčeky

vianocnahviezda1x

Hviezdu som nechcela ozdobiť celú, ale len niektorú časť. Nakoniec z tej časti bola polovica, lebo som sa nevedela zastaviť 😀 Postup je veľmi jednoduchý a zábavný. Ako prvé si vezmeme čipky a krajky a začneme ukladať na hviezdu ako prvú vrstvu. Na ne dáme kúsky gázy a urobíme stužkovú mašličku a mašličku z bakers twine šnúrky, na ktorú zavesíme rolničky.

vianocnahviezda2x

Potom už len postupne pridávame rôzne ozdôbky a hľadáme im to správne miesto na našej hviezde. Využívala som papierové výrezy z vianočnej papierovej stavebnice a z A4 hárkov s výrezmi a trocha som ich ohýbala, aby neboli ploché, ale jemne vytŕčali. Zatiaľ nič nelepíme, len vymýšľame kompozíciu a kombinujeme ozdôbky.

vianocnahviezda3x

Nápis som chcela dať slovenský, i keď mi stavebnica a hárky s výrezmi ponúkali veľmi krásne nápisy v anglickom jazyku. Tak som si vytvorila zlatý nápis použitím vianočnej slovenskej pečiatky, špeciálnej podušky na embossing, zlatého embossovacieho prášku a embossovacej pištole (= horúci embossing).

vianocnahviezda4x

Keď som bola spokojná s použitými ozdôbkami, tak som ich nalepila na hviezdu. Môžete vidieť, že som si niektoré ozdôbky rozmyslela alebo zamenila na iné 🙂 Na koniec som pridala ešte drobné lepenkové výrezy, perličky a flitre, ktoré hviezdu jemne rozligotali.

vianocnahviezda5x

A tu je výsledok! 😉

vianocnahviezda6x

vianocnahviezda7x

vianocnahviezda8x

vianocnahviezda9x

vianocnahviezda10x

vianocnahviezda11x

Takáto jedinečná dekorácia krásne ozvláštni dvere a určite sa pri nej pristaví každá návšteva 🙂

Príjemné tvorenie Vám želám!

banner kristina

One thought on “Vianočná hviezda

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *