Vianočné dobrodružstvo

Predstavte si, že by ste Vianoce strávili v Karibiku. Je jedno na ktorom z ostrovov, každý z nich je výnimočný niečím iným a táto ich rôznorodosť je zárukou, že sa nikde nebudete nudiť. Navyše, celá oblasť ponúka dokonalé letné dovolenkové počasie. Aj na Vianoce.
Rodičia mojej známej tento rok (pardon, minulý rok :-), zasa mi chvíľu bude trvať kým si zvyknem, že sme už v novom roku) dostali “pod stromček” 14-dňový vianočný pobyt v Karibiku. Keď sa vrátili, ozvala sa mi jej mama, že by chcela niečo, kde by boli zachytené tie “NAJ” okamihy každého dňa tohto výletu. Nič veľkolepé, skôr malé a hlavne praktické. Iba jedna fotka z najkrajšieho, najzaujímavejšieho alebo najzábavnejšieho okamihu každého dňa. Plus, možnosť k fotografii napísať krátky text. Tak sa zrodil tento minialbum.


Album je poskladaný zo samostatných listov, pre každý deň jeden – dokopy 14 kusov.
Na obal albumu som zrecyklovala pevný, no nie príliš hrubý kartón zo starého kalendára, ktorý som oblepila z oboch strán lesklým vizitkovým papierom. Z vnútornej strany obalu som ešte nalepila vianočný dizajnový papier. Obal je ako zvonku, tak aj zvnútra zdobený vianočne. Na jeho výzdobu som použila raznicou vyseknuté snehové vločky a mini hviezdičky z rovnakého vizitkového papiera, vianočný stromček, ktorý som vyrezala na Big Shote pomocou vyrezávacej šablóny z vlnitej lepenky, červenými samolepiacimi kamienkami, pásikom zlatého papiera a napečiatkovaným obrázkom s kuframi. Vrchné dosky albumu som spojila zlatou vlnitou lepenkou. A dosky s listami zasa retiazkou, na ktorú som zavesila kovové ozdoby. Aby sa to však dalo zrealizovať, predierovala som každý list a obe dosky albumu, a natĺkla do dierok priechodky.

Vnútorné listy sú z akvarelového papiera a hýria pastelovými farbami leta. Na každý z nich som nalepila iný, náhodne vystrihnutý výstrižok z dizajnových papierov. Pomocou techniky watercoloring (perfektný seriál o tejto technike nájdete tu), použitím atramentových podušiek Distress Ink, štetca a vody som ešte každý list pomaľovala a následne ofŕkala buď čiernou alebo tmavomodrou akrylovou farbou. Tým som zjemnila prechod medzi výstrižkom a bielou plochou akvarelového papiera. Na listy som nalepila výrezy obdĺžnikov v dvoch veľkostiach, vytvorené vyrezávacou šablónou – prešívaný obdĺžnik. Väčší bude miestom pre nalepenie fotografie NAJ okamihu dňa a menší je určený pre vpísanie krátkeho textu. Každej strane som pridelila číslo dňa. Číslice som vyrezala pomocou vyrezávacej šablóny z čierneho štrukturovaného papiera.

Poďme sa pozrieť ako vyzerá celý album, strana po strane. Priestor pre zachytenie NAJ okamihu prvého dňa pobytu je riešený trochu inak ako vo všetky ostatné dni. Musel sa pomestiť na jednu stranu. Ako som už vyššie uviedla, väčší obdĺžnik papiera je na nalepenie fotografie a menší na vpísanie textu.

Druhý a všetky ostatné dni sú už riešené rovnako. Na nalepenie fotografie som využila  zadnú stranu listu predchádzajúceho dňa.  Plochu som nijako nepomaľovala, fotografia bude dostatočne pestrá. Taktiež priestor pre text ostal nepomaľovaný. Každý deň má však iný vzor a farbu :-).

Zadnú stranu listu posledného dňa som nechala voľnú. Možno tam prilepiť ešte jednu bonusovú fotografiu alebo vpísať text. Počítam však, že to bude pravdepodobne fotografia, text s poďakovaním je už nalepený na vnútornej doske obalu. A v tejto chvíli je aj jasné, že album bude malým poďakovaním pre dcéru, teda osnovateľku tohto vianočného dobrodružstva :-).

Ešte ostáva vlepiť fotografie. To však už ostalo na objednávateľke minialbumu.

Želám veľa krásnych tvorivých chvíľ.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *