Vianočné hviezdy

Možno sa vám to bude zdať skoro, ale dnes mám pre Vás pripravený prvý tohtoročný článok s vianočnou inšpiráciou. Ja som krásnym vianočným novinkám neodolala, a keďže tvorenie na Vianoce si každý rok naozaj užívam a patrí medzi moje najobľúbenejšie, pustila som sa do nich už na začiatku októbra. Na dnes som si pripravila takéto vianočné hviezdy – visačky na darčeky:

Na ich výrobu som použila:

Na základ hviezdy som použila dve najväčšie vyrezávacie šablóny zo sady Hviezdy. Väčšiu hviezdu som vyrezala z bieleho papiera, menšiu z vianočného papiera a nalepila som ich na seba obojstrannou lepiacou páskou. Do jedného z cípov hviezdy som dierovačom vysekla dierku. Na biely papier som si napečiatkovala nápisy a vystrihla som ich, aby som ich mohla použiť na hviezdy. Stred každej hviezdy som si ozdobila papierovými obrázkami zo stavebnice, podlepila som ich 3D vankúšikmi, aby vystúpili do popredia a pridala som vystrihnutý nápis. Okraje hviezd som ešte ozdobila bielymi enamelovými bodkami a akrylovou farbou so striebornými trblietkami. Do vyseknutej dierky som pripevnila ľanovú šnúrku so striebornou rolničkou a visačky boli hotové:

Hviezdy ako visačky sú veľmi pekné, efektné, ale ak neplánujete robiť visačky na darčeky, dajú sa pekne použiť aj na ozdobenie vianočnej pohľadnice. Stačí použiť len štvorcový pohľadnicový základ a kúsok podkladového papiera, na ktorý sa hviezda nalepí, a vznikne pekné vianočné prianie:

Tak vám prajem príjemné (nielen) vianočné tvorenie (inšpirácie od nás budú postupne pribúdať) a krásny deň

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *