Vianočný BLOG HOP s Vintage Crafting

Chceme, aby ste mali čo najviac inšpirácie a preto budeme dnes opäť skákať z nášho blogu na blog každej z našich členiek dizajn tímu. A to rovno vo vianočnom BLOG HOPe.

Ako BLOG HOP funguje?

Po prečítaní tohto článku, kde nájdete novú vianočnú inšpiráciu odo mňa, Martiny, si preskočíte na blogy našich dievčat, kde si každá pre vás pripravila špeciálny článok. Budete tak mať možnosť inšpirovať sa aj ďalšími článkami, ktoré píšu každá na svojom blogu.

V kľude sa usalašte (vypnite trúbu, nech sa vám nepripečú medovníčky) a začnite skákať s nami :-). Prekliky na blogy členiek dizajn tímu nájdete na konci článku aj s foto upútavkami.

Čo som si pripravila pre vás ja? Vianočná hviezda.

Stále som špekulovala, ako si spraviť takú ozajstnú vianočnú hviezdu, ktorá je „z oboch strán“ a dala by sa dať aj na stromček, ako špic. Teda, tak sme to doma volali my. Najskôr som skúšala spojiť dve 3D hviezdy, ale malo to nedokonalosti a tak som špekulovala ďalej. A vymyslela som to :-). Zistila som, vypočítala a prepočítala, ako sa dá takáto hviezda spraviť. Prinášam vám fotopostup, vrátane šablóny v PDF formáte.

Potrebovať budeme pevnejší papier (ale zasa nie moc). Ideál je 200 – 250 g max. Na lepenie som použila lepidlo v pere. Môžete však použiť aj PVA lepidlo. Potom už len nožnice a trpezlivosť :-).

Šablónu si môžete stiahnuť TU.

Po tom, ako si vytlačíme šablónku na papier A4 – treba tak spraviť 3x, lebo na hviezdu potrebujeme 5 častí. Vystrihneme si teda 5 kúskov – jednotlivých častí hviezdy, na vyznačených miestach naryhujeme pomocou pravítka a knihárskej kosti. Potom každú časť zlepíme.

        

Následne nastáva taká prplavá práca. Zlepiť jednotlivé časti hviezdy, a to postupne, jednu k druhej, druhú k tretej :-). Až po piatu.

  

    

Teraz zlepíme piatu časť hviezdy s prvou. Tu si pomôžeme tak, že hviezdu „scapíme“ na plocho, aby sa nám dobre spojili posledné časti. No čo vám budem hovoriť, je to trochu na nervy, ale výsledok stojí za to.

    

Nakoniec som hviezdu otupovala hnedou farbou a tupovačom, lebo mám rada vintage štýl. A okrem toho, schová to drobné nedokonalosti.

Výsledok je parádny, použitie iba na vašej fantázii :-). Veľkosť hviezdy je cca 22 cm.

            

Môžete si vyrobiť akýkoľvek rozmer, stačí ak pri tlači použijete zmenšenie alebo zväčšenie. Táto biela hviezdička, ktorú vidíte nižšie je menšia. A výnimočná tým, že som do nej, ešte pred zlepením samotných častí, vyrazila drobné dierky pomocou dierovača a podložky. Má svoje čaro, však?

   

Toto bola moja vianočná inšpirácia pre vás. A teraz už môžete skočiť na blogy našich dievčat:

Kristínka

 

Daniela:

Monika:

Tak čo, páčilo sa vám poskákať si po blogoch? Oddýchli ste si a načerpali inšpiráciu? Spolu s členkami dizajn tímu dúfam, že áno. Prajem vám krásne posledné dni do Vianoc. Spravte si aj čas pre seba a krátky oddych, veď sviatky sú hlavne o pokoji, pohode a radosti ♥.

Martina

11 thoughts on “Vianočný BLOG HOP s Vintage Crafting

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *