Vianočný krabičkový remake

Prajem vám všetkým krásny deň,

v dnešnom článku by som vám chcela predstaviť môj remake, resp. prerábku, darčekovej krabičky pre moju Silvinku. Úloha to nebola ľahká, lebo ja by som radšej ozdobila novú krabičku 🙂 Ukážem vám však postup ako som vytvorila túto vianočnú.

0 uvod vintage crafting x

Silvinka je kamarátka, s ktorou sa poznáme od detstva. Musím zdôrazniť slovo DETSTVO – Silvinka je o týždeň mladšia, 20 rokov sme bývali v jednom vchode, chodili na klavír k rovnakej pani učiteľke a väčšina ľudí si vždy myslela, že sme sestry. Chcela som Silvinke vytvoriť niečo špeciálne, pretože ma podporuje a ja si ju veľmi vážim. Navyše je veľmi milá a skromná, proste zlatíčko.

Kedysi som túto krabičku priniesla babke ako darček z Grécka a mala v nej podložky pod kávu.

Začnite tým, že pretriete krabičku bielou akrylovou farbou. Ja som napokon použila biely sprej, ale výsledok je rovnaký.

1 vintage crafting x

Cez šablónu aplikujte prvú vrstvu farby. Rozhodla som sa pre Distress Ink v odtieni Tumbled Glass.

2 vintage crafting x

Potom som použila pečiatku s krásnym vzorom a aplikovala druhú vrstvu s tradičnou atramentovou poduškou.

3 vintage crafting x

Dostala som tieto luxusné textilné nálepky a rozhodla sa ich použiť. Aj keď to na prvý pohľad nevidieť, každá z nálepiek má vzor, ktorý sa zvýrazní po aplikovaní farieb. Rozhodla som sa opäť pre obľúbené Distress atramentové podušky.

4 vintage crafting x

Spodok krabičky som ponechala v pôvodnej modrej farbe, preto som celkovú farebnú kombináciu ladila do modrých odtieňov. Inak by som asi použila jemné ružové odtiene, ktoré sa mi so Silvinkou spájajú viac. Modrá jej však pôjde k očiam 🙂

Celkovo môj obal potreboval trochu farby, preto som použila aj bielu texturovaciu pastu, ktorú som zafarbila novým odtieňom Mermaid Lagoon. Budete potrebovať špachtľu a „klzkú“ podložku. Akonáhle dosiahnete požadovaný odtieň, aplikujte pastu na projekt cez šablónu. Prosím okamžite si očistite nástroje, ktoré používate a nechajte pastu voľne vyschnúť.

5 vintage crafting x

Medzitým som si vytvorila nadpis na Dymovači.

6 vintage crafting x

Taktiež máte čas loviť vo svojom materiáli a nájsť ozdôbky, ktoré sa vám hodia na projekt. Hodí sa naozaj všetko: lepenkové výrezy, kvietky, kovové prívesky, bakers twine šnúrky, rolničky, stuhy

7 vintage crafting x

Potom stačí všetko prilepiť a projekt dokončiť.

8 (1) vintage crafting x

8 (2) vintage crafting x

8 (3) vintage crafting x

Pri tvorení som si uvedomila, že budem potrebovať vytvoriť aj vnútro.

Veľmi sa mi páčia Irinkine albumy, a tak som si už kúpila látku aj vatelín. Raz si určite nájdem čas a vytvorím hladkací album. Pripravená som.

Vybrala som si vyrezávaciu šablónu a vysekala kruhy. Big Shot totiž prereže všetko 🙂

9 1 vintage crafting x

Problém nastal, keď som sa pokúšala šiť. Výsledok je viac než trápny, ale podelím sa oň s vami. Veď nejde o život 😉

Vankúšik bol malý, tak som skúsila len samostatný vatelín. S výsledkom nie som veľmi spokojná. Pripájam aktuálne ukážky. Budem rada, ak mi napíšete váš názor. Ak máte lepší nápad ako zabaliť šperky, budem sa tešiť 🙂

9 2 vintage crafting x

Taktiež som si uvedomila, že od Maťky mám poriadnu zbierku darčekov. Vždy sa teším z materiálu, ktorý mi pošle pri objednávke.

Rozhodla som sa vytvoriť ešte malú darčekovú visačku.

10 vintage crafting (1) x

Tento rok bol rokom zmien. Povedala mi to kamarátka, ktorá sa v týchto veciach vyzná a mala viac než pravdu. Aj v mojom / našom živote sa za tento rok udialo veľa zmien. Veľa smutných, veľa veselých. Takýto rok mala aj Silvinka, preto som si vybrala pečiatku s príznačným heslom: Keep calm / Buď v kľude. Prilepila som aj zopár lepenkových výrezov. Ako vidíte, štýl clean and simple si tiež našiel svoje miesto v tomto darčeku.

10 vintage crafting (2) x

Pridala som aj nálepku potvrdzujúcu moju ručnú výrobu. Na obálku ešte dodatočne opečiatkujem jej meno.

10 vintage crafting (3) x

Dúfam, že sa vám dnešný návod páčil a aj vy sa s nami podelíte o svoje výtvory, ktoré s láskou pripravujete pre svojich blízkych.

Prajem vám krásny zvyšok dňa,

Valika

Valika

2 thoughts on “Vianočný krabičkový remake

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *