Videotutoriál: Letný layout

Leto je v plnom prúde, dovolenky, oddych,  more, hory… zážitky, po ktorých ostanú krásne spomienky a určite aj mnoho fotografií. A čo môže byť lepšie ako sa po dovolenke prehrabať fotografiami a spraviť si letný album, alebo layout? Pre nás scrapperky sú tieto podovolenkové papierové záležitosti mnohokrát rovnako dobré ako samotná dovolenka (snáď mi dáte za pravdu 😀 ). Tak som si pre vás dnes pripravila rýchly videonávod ako inšpiráciu na vytvorenie letného layoutu:

Tento layout je pre mňa veľmi netradičný a to hneď z dvoch dôvodov. Za prvé, je to asi jediný layout, na ktorom som kedy použila svoju fotografiu, ak nerátam fotky, na ktorých som spolu s mojou Alicou. Druhým dôvodom je farebnosť a materiál, ktorý som použila. Takmer 99% mojich layoutov je na bielom podklade, na ktorý robím najradšej. Ale táto kolekcia si vyslovene pýtala, aby som vybočila zo svojej obľúbenej cesty a skúsila to inak.

Určite ste spoznali, že som pracovala s kolekciou Summer Feelings od Studio Light. Na podkladový papier som si štetcom naniesla bielu akrylovú farbu, rozotrela som ju a vysušila teplovzdušnou pištoľou. Na rezačke som si narezala rôzne kusy papiera a vytvorila som si základné vrstvenie pod fotku. Lepila som prevažne obojstrannou lepiacou páskou. Potom som sa trochu pohrala s papierovými výrezmi, ktorými som layout ozdobila. Niektoré som podlepovala 3D samolepiacimi štvorčekmi. Na záver som pridala pár nálepiek s textom, „falošné šitie“ čiernou fixkou a biele tekuté enamelové bodky. Na videu to nie je zachytené, ale keď som mala enamelky asi tak do polovice vysušené, opatrne som ich všetky odlúpila, aby mi po nich ostali iba také jemné stopy (nedá sa to robiť kým sú úplne tekuté, rozmažú sa, a ani keď sú úplne suché, lebo sa s nimi odlúpne aj papier).

Ponúkam zopár detailných záberov:

A na záver sľúbený videonávod:

Prajem krásny deň

4 thoughts on “Videotutoriál: Letný layout

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *