Zdobený fotorámik

Dnes budeme tvoriť tak oddychovo a hravo. Ako som už spomínala v niektorom z predošlých príspevkov, zbožňujem fotografie … a ich zakladanie do rámikov, albumov, zakladačov, layoutov a pod. A preto fotorámiky a fotoalbumy považujem za jedny z najpraktickejších a najkrajších darčekov. 🙂 Skvelé je, že si ich už vieme vyrobiť aj samé (na blogu sú rôzne návody a kto navštívil Maťkin kurz alebo náš papierový maratón, tak to už má tiež v malíčku), ale niekedy sa predsa len vraciam k polotovarom. Týka sa to najmä rámikov, lebo chcem, aby naozaj vydržali a boli z pevného materiálu (dreva). Tak som si v práci opäť uchmatla biely drevený fotorámik (kvalitný slovenský výrobok) a ozdobila ho v detskej tematike s krásnym materiálom z e-shopu organizatorka.sk 😉

Na zdobenie fotorámika som použila:

*sadu papierov Cute&Co od Piatek 13

Pri zdobení môžete použiť akúkoľvek papierovú kolekciu s obrázkami, prípadne obrázky z papierovej stavebnice, z A4 hárkov papiera či samolepky.

*ozdoby (buttonky, flitre, samolepiace perličky)

*lepenkové výrezy

*tekuté perly a enamelky

*vyrezané papierové ozdoby pomocou Big Shotu a vyrezávacích šablón

*lepidlá: PVA lepidlo a 3D penová obojstranná lepiaca páska

Postup:

Z papierovej kolekcie som si vybrala papier s roztomilými zvieratkami a povystrihovala som ich z neho – aj spolu s ďalšími obrázkami ako balóniky, girlanda a iné.

Povystrihované obrázky som si poukladala na fotorámik a hľadala im vhodné miesto. Keď sa mi páčila celková kompozícia, začala som ich lepiť. Niektoré som lepila 3D penovou páskou, aby vystupovali do priestoru a niektoré PVA lepidlom.

Po nalepení papierových obrázkov som začala dopĺňať ozdôbky – tekuté perličky, buttonku, lepenkové výrezy, flitre a motýliky vyrezané na Big Shote.

Výsledný fotorámik vyzerá takto 🙂

Plánujem ním potešiť rodičov malého chlapčeka a myslím, že mu skvelo zapasuje do izbičky. Zatiaľ som tam zarámovala obrázok bábätka, ktorý som našla v papierovej stavebnici 🙂

Veľa nápadov pri tvorení praje

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *