Zimná rukavička

Vždy som na Pintereste obdivovala krásne zimné dekorácie z papiera v tvare rukavice. Asi pred dvoma rokmi sa mi dostala do ruky jedna taká rukavička z lepenky a skúsila som si ju ozdobiť. Prvý pokus dopadol celkom pekne, a tak ich teraz robím každú zimu. Rukavičku som si obkreslila a dodnes túto „šablónu“ používam. A dnes by som vám rada ukázala prvú, ktorú som robila tento rok:

Rukavicu som si nakreslila na biely papier Canson Colorline, vystrihla som ju a nalepila som ju do rohu krásneho papiera od Studio Light Winter Days Nr. 01. Po uschnutí som ju vystrihla a takto spravený základ som ozdobila. Na vrchnú časť rukavičky som prilepila kúsok čipky a omotala som ju ľanovou šnúrkou. Z bieleho papiera som si raznicou vysekla malé vetvičky a nalepila som ich na rukavičku (vetvičky si môžete aj narezať pomocou Big Shotu a šablóny a nastrihať na menšie kúsky).

Vybrala som si ďalšie ozdoby – papierové výrezy zo stavebnice a obrázky na liste papiera Winter Days. Keď som ich mala vybraté, nalepila som pod ne najskôr lepenkovú vločku z darčekovej sady od Maťky. Potom som 3D kolieskami nalepila papierové ozdoby:

Tavnou pištoľou som prilepila badián a pridala malý výrez z lepenky – vločku. Po celej rukavičke som ešte nalepila malé hviezdičky z bieleho papiera a biele tekuté enamelové bodky:

Nakoniec som na vrchnej časti rukavičky dierovačom spravila dve dierky, cez ktoré som prevliekla ľanovú šnúrku na zavesenie a dekorácia bola hotová:

Druhú rukavičku som spravila z červeného papiera zo sady Christmas in Avonlea:

Túto som ozdobila vetvičkami z kraft papiera, lepenkovými vločkami a prírodnými dekoráciami – škoricou, malými šiškami a badiánom, ktoré som jemne pretrela bielou akrylovou farbou:

Posledná, tretia rukavička, ktorú by som dnes rada ukázala je v modrej farbe:

Na modrý papier som cez šablónu naniesla modelovacou pastou hviezdy a usušila teplovzdušnou pištoľou. Ozdobila som ju papierovými vetvičkami a vločkami, čipkou, lepenkovými výrezmi, ľanovou šnúrkou, aranžérskymi bobuľkami, samolepiacimi kamienkami a štrasovou ozdobou:

A to je na dnes odo mňa všetko. Ak sa vám moja inšpirácia páčila a tiež si podobnú rukavičku vytvoríte, pochváľte sa nám na našej FB stránke 🙂

Prajem krásny deň

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *