Zimný mini-album

Všetkým prajem pekný „čierny“ piatok!

Dnes som si pre vás, našich čitateľov, pripravila ďalšiu inšpiráciu vo vianočnej tematike. Vyrobila som mini-albumík v rozmeroch 15x15cm.

IMG_1769 kopie

Všetci vieme, že trendom v scrapbookingovom tvorení je momentálne zlatá farba, fólia, trblietavé papiere, trblietavé nápisy a iné elementy – proste všetko, čo sa blyští. Kto o tom ešte nepočul, tak mu odporúčam prečítať si Kristínkin článok, v ktorom nám tento trend vysvetlila a ukázala aj rôzne projekty, kde bol použitý takýto trblietavý materiál. Musím povedať, že sa mi to nesmierne zapáčilo!

Tak som sa rozhodla, že budem v trende aj ja s týmto maličkým vianočným mini-albumíkom! 🙂 Neviem, či som vám to už spomínala, ale vo vianočnej farebnej palete nemám rada zelenú farbu. Vždy ju odložím preč a nepoužívam. Ale s týmito papiermi a papierovými ozdobami to bolo naopak. Tie odtiene zelenej sú prekrásne, nádherne a perfektné!!! A spolu so zlatou farbou to bola neodolateľná kombinácia. Tu môžete vidieť výsledok mojej práce:

IMG_1765 kopie

Albumík som vytvorila vo forme leporela a musím povedať, že sa mi veľmi šikovne pracovalo s takýmto polotovarom a celý album bol rýchlo hotový 🙂

Už ste asi zvykli, že u mňa je obal albumu vždy látkový, ale tentokrát sa mi naň pýtalo niečo prírodné, takže namiesto obľúbenej bavlny som zvolila vrecovinu. Odtieň látky zvýrazňuje zelenú farbu papiera a pekne s ňou ladí .

IMG_1768 kopie

Hlavným dekoratívnym elementom na obale sú obľúbené drevené hodinky. S pomocou horúceho embossingu som dosiahla takýto vzhľad:

IMG_1755 kopie

Pri ozdobovaní obalu albumíka som ďalej použila:

*luxusnú papierovú kolekciu Christmas Wishes

*papier a papierové výseky (z kolekcie Christmas on Market street)

*stužky a čipky

*kovový prívesok

*bakers twine šnúrku

*svorky

*textilná dekoračná stužka

*textilné samolepky

IMG_1759 kopie

IMG_1682 kopie

IMG_1683 kopie

Na zatváranie albumu som použila gumičku v zlatej farbe. Podľa mňa je gumička šikovnejšia ako obyčajné stuhy a zatváranie je oveľa jednoduchšie a praktickejšie.

IMG_1763 kopie

IMG_1712 kopie

Album je vyhotovený pre starých rodičov, preto som pri zdobení vnútra albumu  chcela ísť do prírodných farieb.  Zdobila som len pár strán, nakoľko je album maličký a musela som v ňom nechať priestor aj na fotky. Niektoré stránky sú prázdne – tvorené iba papierovým podkladom.

IMG_1768 kopie

Na prvú stranu som nalepila nápis 2016, ktorý je v rozkošnom rámiku.

IMG_1808 kopie

Vnútorné listy som ozdobovala rôznymi krajkami, výsekmi, svorkami, mašľou a ešte som použila textilné nálepky. Ich použitie bolo pre mňa novinkou – ešte nikdy som s nimi nepracovala, takže som nevedela, ako sa správne používajú. Preto som s nimi pracovala ako s chipboardami (kartónovými výsekmi) – niektoré som dekorovala zlatým práškom na horúci embossing, na iné som zas urobila nápis pomocou milého pečiatkového setu aktuálnej tematiky tiež prostredníctvom horúceho embossingu a jednu nálepku som nechala úplne čistú.

IMG_1778 kopie

IMG_1780 kopie

IMG_1784 kopie

IMG_1786 kopie

IMG_1789 kopie

IMG_1796 kopie

A aby som nezabudla! Určite ste sa čudovali, prečo som vám dnes zapriala pekný čierny piatok. Dnes je totiž na celom svete BLACK FRIDAY – obľúbený deň všetkých shopolikov, pretože všade, kam sa pozriete, na vás vyskakujú zľavy a akcie. Maťka pre vás tiež pripravila parádnu zľavu na nákup v e-shope www.organizatorka.sk 😉

black friday

Na dnes sa s vami lúčim a neváhajte mi do komentárov napísať, ako sa vám páči využitá farebná kombinácia v mojom albumíku 😉

Irinka

3 thoughts on “Zimný mini-album

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *