Zoznámte sa s Kristínkou

Náš dizajn tím sa bude skladať zo štyroch talentovaných scraperiek, ktoré pre vás budú dvakrát do týždňa písať články plné inšpiratívnych projektov a skvelé návody, ktoré budete chcieť doma určite vyskúšať. Prezradia vám tiež nové trendy v scrapbookingu, novinky zo svojho súkromného tvorivého sveta, dajú typy na šikovné a estetické recyklovanie vecí a rôzne iné. Budú tvoriť s krásnym materiálom z nášho e-shopu a rozdávať Vám nápady na jeho kreatívne využitie 😉

Kristínka je stará známa posila na Vintage Crafting, ale okrem toho, že bude ako členka dizajn tímu prispievať článkami na blog ako doteraz, jej prácou bude tiež koordinovať príspevky na blogu, prezentovať ho na sociálnych sieťach a robiť grafické podklady.

Kristína

Tvorí nádherné zasnívané pohľadnice, krásne nežné albumy, knižky a samozrejme, aktívne sa s vami už druhý rok na našom blogu delí o inšpirácie a návody, ktoré už mnohé z vás využili pri vlastnej tvorbe.

A čo nám Kristínka prezradila o sebe?

ZAUJÍMAVOSTI O MNE

Volám sa Kristína a s radosťou Vám na blogu Vintage Crafting už vyše 2 roky píšem články, z ktorých sa dozvedáte aj rôzne informácie aj o mne.  Ale ak Vám náhodou unikli, tak Vám spomeniem to najdôležitejšie. Bývam v malej dedinke Žitavany, pred pár mesiacmi som úspešne ukončila vysokú školu, baví ma oblasť marketingu, médií a reklamy, čo bolo aj odborom môjho štúdia a zároveň ma veľmi fascinuje psychológia. Okrem svojho priateľa milujem aj scrapbooking, čokoládu, zvieratá (najmä mačky a mačkovité šelmy), Harryho Pottera, morský svet, púdrové farby a vintage štýl (popritom aj provensálsky štýl a shabby chic). Pravidelno-nepravidelne sa venujem rôznym záľubám, akými sú napr. aj fotografovanie.

ODKEDY SOM ZÁVISLÁ OD SCRAPBOOKINGU A ČÍM SI MA ZÍSKAL

Handmade tvorbu som okúsila už na strednej a potom najmä na vysokej. Tvorila som takmer vždy a moja tvorba mala rôzne podoby – písala som básne, kreslila, servítkovala, robila som si koláže z fotografií a pridávala k nim texty, starala som sa o triedne nástenky, skrášľovala som si niektoré časti oblečenia (prišívala perličky na jednoduchý sveter, maľovala si tričko s vlastnou tematikou), pracovala som v grafických programoch, kde som tvorila pohľadnice, oznámenia a iné. Ale až na študijnom pobyte v roku 2012 vo Francúzsku som si uvedomila, ako veľmi obdivujem a zbožňujem tvorenie, keď som prišla do trafiky. Hneď som sa vrhla na kreatívne zamerané časopisy a kupovala som ich ako besná. A cez ne som spoznala pojem scrapbooking, ktorému som následne ešte viac porozumela v papierníctve, kde sa to hemžilo tovarom označeným týmto pojmom (pečiatky, svorky, papiere, ozdôbky,…). Po príchode domov som už mala prečítané a okukané časopisy, aj nejaké knižky a články o scrapbookingu na internete a pustila som sa do tvorenia  😉

MÔJ ŠTÝL, OBĽÚBENÁ TECHNIKA A FARBY
Štýl mojej tvorby je najmä vintage, zdobenejší a interaktívnejší so skrytými priečinkami a „tajomstvami“. Skúšala som aj clean&simple štýl alebo mixed media, ale v jednom je na mňa príliš jemné zdobenie a v druhom zas príliš veľa farieb a zdobenia 😀 Takže ja tvorím niečo medzi a závisí to aj od nálady a témy projektu. Mojími obľúbenými farbami sú biela, zlatá, strieborná, béžová a také obľúbené farebnejšie farby sú tyrkysová, fialová a ružová.

TVORÍM NAJMÄ …
V poslednom čase vo veľkom tvorím najmä pohľadnice, ale popri nich neustále pracujem na všestranných knižkách, zápisníkoch a súkromných layoutoch. Pre seba tvorím stále nové a nové stránky do všestrannej knižky LOVE STORY, ktorú som si založila a ktorá dokumentuje náš vzťah s priateľom.

TVORÍM NAJMÄ PRE ...
Svojich zákazníkov, ktorí chcú potešiť svojich blízkych prostredníctvom mojich výrobkov. Ale nezabúdam ani na svoje okolie, ktoré si cení ručnú tvorbu a zároveň moju pozornosť, a s radosťou vyrábam aj pre nich na sviatky a iné príležitosti. Nič ma nepoteší viac, ako keď má moje ručne robené darčeky obdarovaný vystavené na poličke <3

TOP 5 OBĽÚBENÝCH OZDÔBOK, KTORÉ NEMÔŽU CHÝBAŤ NA ŽIADNOM MOJOM PROJEKTE
Nevedela by som existovať (a zároveň tvoriť) bez obľúbených ozdôbok, ktorými sú lepenkové/drevené/kartónové výrezy, papierové rozetky, kovové komponenty, kvety a perličky.

TOP 5 OBĽÚBENÝCH POMÔCOK A NÁSTROJOV PRI TVORBE
Mojimi najväčšími pomocníkmi sú šijací stroj, lepidlo, orezávač, pravítko a raznice.

MÔJ NAJVAČŠÍ SCRAPBOOKOVÝ SEN
Ja som snílek a vždy si nájdem ešte nejaký ďalší nový sen, takže ich mám až-až a z rôznych oblastí – aj zo scrapbookového sveta. Ale k tým väčším patrí účasť na festivale Creative World vo Frankfurte a v USA, kde by som videla scrapbookových profíkov (ako Tima Holza, waaaa) priamo v akcii a bola v úžasnej tvorivej atmosfére medzi ľuďmi s rovnakou „diagnózou“. 🙂

Pozrite si Kristínkiných TOP 10 najobľúbenejších projektov:

fial2x

gratulujem2xx

mata4x

Morkab1x

Albumsp1x

Olizmen

TA4x

Klara3x

Lucka1x

Gabika1x

 Už sa nevieme dočkať organizácie blogu pod jej vedením!

Vo štvrtok sa môžete tešiť na zoznámenie s prvou novou členkou dizajn tímu 😉

2 thoughts on “Zoznámte sa s Kristínkou

 1. Valeria T. says:

  Kristínka,
  vybrala si nádherné projekty. jeden krajší ako druhý.
  tvoja tvorba je nádherná. tie detaily sú proste úžasné !!! ♥
  a tie kreatívne veľtrhy museli byť bomba 😉
  teším sa na ďalšie tvoje projekty

  • Kristína Čepčeková says:

   Ďakujem veľmi pekne, Valika! Si strašne zlatá :* Uvidím, keď sa ich zúčastním, ale bomba to teda určite musí byť 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *