Zoznámte sa s Timonou

Keď sa uvoľnilo miesto v našom dizajn tíme, netrvalo dlho a vedeli sme, koho s Maťkou oslovíme, aby patril do nášho Vintage Crafting kolektívu 🙂 Prekrásna tvorba, skvelý blog, milá žienka a pravidelná súťažiaca v našich challenge – áno, hovoríme o Monike alias Timone. Že ju nepoznáte? Tak to musíte hneď napraviť a čítať ďalej 😉

Monika chrlí pohľadnice jedna za druhou, ale nájde si čas aj na rôzne iné projekty ako napr. visačky, záložky do knihy, škatuľky, darčekové obálky a rôznorodé scrapbookové projekty, ktoré bohato zdobí a zaplňuje originálnymi nápadmi.

V našom krátkom dotazníku vám prezradí čo to o sebe, o svojej tvorbe a dozvieme sa, ako táto neliečiteľná závislosť u nej vypukla. 🙂

1.KTO SOM A ODKIAĽ SOM 

            Volám sa Monika Timková a moja scrap prezývka je Timona. S manželom Palom, dvomi jorkšírmi Chilli (ona)  a Hugom (on) a jednou mačkou Lízou bývame v malej dedinke blízko hrádze gabčíkovského kanála. Dcéra Barbora je už samostatnou jednotkou. Tá si celkom nedávno povzdychla, že by chcela mať moje baterky. Myslela tým tú moju “vrtuľu”, ktorá má poháňa a nezastaví sa, až kým nejdem spať.  Tým, že bývame na dedine, súčasťou našej domácnosti je aj veľká záhrada, kde pestujem predovšetkým kvety. Žiadny však nedokážem odrezať do vázy, radšej ich nechávam v záhonoch a v čase kvitnutia sa nimi kochám. A neviem žiť bez papiera. Ten patrí do môjho života ako v práci, tak je aj mojím hobby, dnes už štvrtý rok.

2.ODKEDY SOM ZÁVISLÁ OD SCRAPBOOKINGU A ČÍM SI MA ZÍSKAL

 Ako som už spomenula, papier je mojím hobby nejaký ten rôčik. Že sa to volá scrapbooking, som objavila až neskôr. A to som už bola vážne scrap pozitívna :-). Ešteže dnes existuje google, pinterest a nadšenci (skôr nadšenkyne) scrapu, ktorí píšu blogy a zverejňujú svoje výtvory a návody. A čím si ma scrapbooking získal? Myslím, že svojou jedinečnosťou – každé vytvorené dielko je ručne robený originál. A to je v dnešnom digitálnom svete veľmi cenné.

3.MÔJ ŠTÝL, OBĽÚBENÁ TECHNIKA A FARBY

            Môj štýl má vlastný názov – kvetinkový :-), pretože na väčšine pohľadníc či iných projektoch, ktoré som vyhotovila, sú kvietky. Svoju tvorbu by som nezaradila do jedného štýlu, no prevláda Vintage štýl, niekedy menej a niekedy viac Shabby chic štýl. Ak je potrebné a hodí sa, tak aj Clean & Simple štýl. To isté platí aj pre techniky – rada tvorím s rôznych druhov papiera, nevyhýbam sa ani vodovým či akrylovým farbám, atramentom, pastelkám a pastelom, sprejom, pastám, pečiatkam, embossingu a pod. Skúšam všetko čo objavím a zaujme ma. A farby môžem všetky, iba neónové používam výhradne na pracovných papieroch v kancelárii.

4.TVORÍM NAJMÄ …

                        Najviac tvorím pohľadnice, potom darčekové krabičky a najnovšie som začala poškuľovať po art journalingu. Už som si kúpila špeciálny, na to určený zošit. Ešte dokúpiť zopár “nepostrádateľných” drobností a môžem sa do toho pustiť.

5.TVORÍM NAJMÄ PRE …

            Tvorím pre priateľov, známych, susedov, blízkych a vzdialených rodinných príslušníkov a tiež pre zákazníkov na objednávku. A istý čas som tvorila aj s deťmi na tvorivých dielničkách.

6.TOP 5 OBĽÚBENÝCH OZDÔBOK, KTORÉ NEMÔŽU CHÝBAŤ NA ŽIADNOM MOJOM PROJEKTE 

            Kvety, lístočky a špagát (resp. akýkoľvek motúz, povrázok) – tieto sú na väščine mojich projektov. Rada však používam aj samolepiace polperličky alebo sklenené polperličky, drevené gombíky. Spočiatku som sa vyhýbala chipboardom, no už som im prišla na chuť a zaradila do výzdoby. A samozrejme korálky, piestiky, gáza, sisalové vlákno alebo konopná stuha. Veru, obľúbených ozdôbok bude viac ako päť :-).

8.TOP 5 OBĽÚBENÝCH POMÔCOK A NÁSTROJOV PRI TVORBE

            Big Shot/Xprees (mám ich oba, kým bol jeden v oprave nemohla som ostať bez tejto geniálnej pomôcky, to akoby som mala pravú ruku v sádre :-)) aj so všetkými vyrezávacími šablónami a embosovacími kapsami, ktorých aj tak nikdy nie je dosť.

Nepostrádateľnou je pre mňa aj rezačka papiera, ryhovacia (zalamovacia) doska a kvalitné ostré nožnice. Neviem si predstaviť, že by som tvorila bez obojstrannej lepiacej pásky, 3D lepiek, kvalitného PVA lepidla či tavnej pištole. A určite ceruzka, guma a pravítko.

9.MÔJ NAJVÄČŠÍ SCRAPBOOKOVÝ SEN

                        Celé štyri roky snívam o tom, že si kúpim textové pečiatky a vyrezávacie šablóny v slovenčine. Zopár základných pečiatok sa už objavilo, už ich aj mám a používam. Vyrezávacia šablóna je jedna. Budem teda snívať ďalej a verím, že čoskoro si budem môcť kúpiť pečiatku s nejakým pekným citátom v slovenčine a pribudnú aj vyrezávacie šablóny v slovenčine. A ešte snívam, no nie nejako intenzívne, o vyrezávacom plotri.

TOP 10 MOJICH NAJOBĽÚBENEJŠÍCH PROJEKTOV 

Vítame Timonu medzi nami a už sa nevieme dočkať jej projektov pre blog Vintage Crafting! 🙂

Privítajte ju aj vy v komentároch a napíšte, aké scrapbookové tajomstvá z jej tvorby z nej máme vytiahnuť 😉

P.S.: Vyhodnotenie challenge sme z dneška prehodili na štvrtok (29.6.2017), lebo sme sa nevedeli dočkať predstavenia Moniky. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *