Čo je nové u Daniely

Dnes by som vám rada ukázala veci, ktorým som sa v poslednom čase venovala. Keďže sa nám nezadržateľne blíži december a s ním Vianoce, z veľkej časti bude môj dnešný článok o vianočnom tvorení, a na záver pridám pár nevianočných projektov.

Pri tvorení vianočných prianí som tento rok siahla hneď po niekoľkých papierových stavebniciach. Priania, ktoré som vytvorila z kolekcie Frozen Forest som vám už predstavila v tomto článku, a po tejto sade sa ku mne na pracovnú dosku dostala stavebnica Woodland Winter. A veruže opäť nesklamala. Je ladená do zelenej a béžovej farby s krásnymi motívmi lesa a zvierat:

Pri ich tvorbe som opäť použila veľké množstvo 3D samolepiacich štvorčekov, ktoré prianiam dodajú krásne vrstvenie. A takisto som pracovala so svojou obľúbenou vianočnou gumenou pečiatkou. Okrem samotnej stavebnice som si ešte objednala aj papierové výseky, ktoré som tiež na niektorých prianiach použila:

K tomu ľanová šnúrka a lepenkové výseky a dvanásť prianí bolo na svete 🙂

Z noviniek som skúsila aj vianočnú sadu od UHK Gallery Christmas in Avonlea. Je v klasických vianočných farbách – biela, zelená a červená, na jednom hárku papiera sú krásne vianočné obrázky:

Obrázky som si povystrihovala a vytvorila som pár prianí, ktorých hlavná ozdoba je na vrchnej časti, dominantou sú práve tieto obrázky:

Skombinovala som ich s lepenkovými výrezmi, sisalom, ľanovou šnúrkou s rolničkou a výsekmi vetvičiek z kraft papiera. Na pár prianí som si z kraft papiera urobila ozdobu, ktorá dúfam že pripomína škoricu:

 Okrem prianí som z nich spravila ešte jednu vecičku, ktorú vám celú predstavím v budúcom článku, teraz ponúkam malú ochutnávku:

Treťou sadou od Studio Light, ktorú som si objednala, je kolekcia Winter Feelings. Vzala som si pár papierov a papierových výsekov a opäť som z nich urobila vianočné priania. Oproti predchádzajúcim mi pripadá taká viac „mrazivejšia“, prevažne v modrej a sivej farbe, na zimné projekty ako stvorená:

A tu sa dostávam k záveru svojich vianočných prianí (momentálne), ktoré tvoria – hlavne pánmi veľmi obľúbené – jednoduché priania z kraft základov. Rada ich robím v jednoduchom prírodnom štýle, s lepenkovými výrezmi alebo ozdobami z bieleho papiera:

Keďže tento papier s bielou farbou krásne ladí, nápis zvyknem embosovať pomocou bieleho prášku a teplovzdušnej pištole.

Teraz by som vám rada ukázala ešte dve nevianočné inšpirácie. Prvou sú albumy vo vintage štýle pre cestovateľov. Základom je hrubá lepenka, ktorej okraje som si nafarbila hnedou poduškou na pečiatkovanie a potiahla som ju papierom z kolekcie Conquest of Paradise. Obálku som ozdobila rôznymi lepenkovými výrezmiwashi páskami a nálepkami. Do vnútra som narezala biele listy, predierovala, a celý album som spojila otváracími knihárskymi kruhmi:

Druhou sú receptáre, ktoré sú počas Vianoc mimoriadne obľúbeným darčekom. Keď Maťka zaradila do ponuky nádherné obrázky s kuchynskou tematikou, okamžite som si z nich niekoľko objednala – makrónky, cupcakes, bylinky a motív kaviarne. Makrónky a cupcakes sú takmer minuté, teraz začínam pracovať na bylinkových a kaviarenských:

A to je odo mňa dnes všetko. Ak ste sa dočítali až sem, ďakujem, a všetkým vám prajem príjemné chvíle pri tvorení.

Prajem krásny deň

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *