DIY Pohľadnica s efektnou fóliou

Keby som sa vás spýtala, aký typ pohľadnice je u vás najobľúbenejší, tak by som na 90% dostala odpoveď klasická A6 otváracia pohľadnica. Je to asi najvyrábanejší typ pohľadnice a preto sa veľakrát zamýšľame, ako ju vylepšiť a inovovať. Ja som sa dnes s vami chcela podeliť o jednu malú vychytávku, ktorá takúto pohľadnicu zvnútra ešte viac skrášli a dodá jej zaujímavý efekt. V hlavnej úlohe uvidíte acetátovú fóliu. 🙂

Na výrobu pohľadnice budeme potrebovať:

* vizitkový papier na základ pohľadnice

* 2-3 rôzne scrapbookové papiere

* vellum (pergamenový papier)

* acetátovú fóliu

* Big Shot spolu s vyrezávacími šablónami

* bakers twine šnúrku

* flitre

* tekuté perly a enamelky

* samolepiace perličky

* lepidlá a lepiace pásky

* nápisová pečiatka

* pomôcky na horúci embossing (poduška, farebný prášok a embossovacia pištoľ)

POSTUP

1. Najprv si z A4 vizitkového papiera vyrežeme základ pohľadnice. Papier bude vo formáte 29,7×10,5cm (polovica A4), zohne sa napoly a prejde knihárskou kosťou. Týmto krokom sa vytvorí ležiaca otváracia pohľadnica vo formáte A6.

2. Narežeme si všetky papiere na ozdobenie pohľadnice. Scrapbookové papiere budú mať rozmer o polcentimetra menší ako má pohľadnica, aby sme ukázali aj podkladový papier (t.j.základ pohľadnice). Vellum a kúsky vizitkového papierasi narežeme podľa seba a podľa zdobenia, aké plánujeme.

3. Z A4 acetátovej fólie si zrežeme obdĺžnik v rozmere 10,5×15,7cm. Jeden centimeter zahneme a prejdeme knihárskou kosťou. Prostredníctvom neho vlastne fóliu prilepíme k pohľadnici.

4. S pomocou Big Shotu a vyrezávacích šablón si narežeme papierové ozdoby a rámiky (tie môžu byť pokojne štvorcové, obdĺžnikové, oválne či kruhové). Vyrezávame ich zo zvyškov vizitkového a scrapbookového papiera.

5. Fóliu na zahnutej časti prilepíme silnou obojstrannou lepiacou páskou k pravej strane pohľadnice.

Po zalepení to vyzerá takto:

6. Na menšom z rámčekov si vytvoríme nápis pomocou pečiatky, špeciálnej podušky na horúci embossing, farebného embossovacieho prášku a embossovacej pištole. Pomocou tejto techniky (horúci embossing) som si vytvorila krásny strieborný nápis.

7. Menší rámik nalepíme na väčší praktickou 3D penovou obojstrannou lepiacou páskou.

8. Ozdobíme vnútro pohľadnice. Ľavá strana bude na napísanie venovania a pravá bude jemne zdobená nápisom, nakoľko viac zdobenia dáme na acetátovú fóliu v strede.

9. Vyrezané papierové ozdoby pekne vkusne nalepíme na acetátovú fóliu. Niečo som lepila silnou lepiacou páskou (väčšie hviezdy), niečo 3D vankúšikmi (menšie hviezdy pre 3D efekt) a niečo PVA lepidlom (flitre). Sem-tam som urobila bodky bielymi perleťovými tekutými perlami a bielymi enamelkami.

10. Posledným krokom je dozdobenie prednej a zadnej časti pohľadnice podľa našej fantázie. Ja som opäť navrstvila papiere, na vrch som dala pomocou 3D pásky ozdobnú hviezdu a okolo nej som omotala bielo-striebornú bakers twine šnúrku. Ešte som k nej doplnila pár hviezd a samolepiace perličky do ľavého horného a pravého dolného rohu.

Hotovo! Takto vyzerá výsledná pohľadnica so vsadenou zdobenou fóliou 😉

Verím, že sa vám tento efekt pridaný do klasickej A6 pohľadnice bude páčiť a vyskúšate si ho aj vy doma 😉

Aký typ a formát pohľadnice je váš najobľúbenejší? Je iný ako ten, ktorý som dnes spomínala? 🙂

Veľa nápadov pri tvorení vám praje

5 thoughts on “DIY Pohľadnica s efektnou fóliou

  1. Ďakujem vám dievčatá za krásne komentáre. Mám veľkú radosť, že má pohľadnica úspech 😉 Presne Lucka, dodá to šmrnc a WOW efekt, ktorý chceme docieliť, keď už sú blízki na naše pohľadnice zvyknutí a my ich chceme nanovo prekvapovať zaujímavými detailmi 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *