Kraftové vianočné pozdravy

Pomaly, ale isto, sa nám stále viac zvianočnieva, a až v týchto dňoch som sa začala zaoberať vianočnými pozdravmi, či už pre svojich blízkych, priateľov, kolegov alebo klientov. Môj dnešný príspevok bude o vianočných pozdravoch, kde hlavnú rolu hrá kraftový papier, vlnitá lepenka a výrez z lepenky. Každý z nich totiž obsahuje všetky tri prvky a samozrejme minimálne jednu snehovú vločku (keď už prebieha naša aktuálna vločková súťaž :-)).


Základom každého pozdravu je biely vizitkový papier. Na ten som nalepila šikmo zrezanú vlnitú lepenku, ktorú som po okrajoch pomocou „tupovača“ otupovala Distress atramentom – Vintage photo. Na takto nachystanú lepenku som nalepila kraftový papier, tiež jemne otupovaný rovnakým Distress atramentom. Na nalepenie som použila 3D penovú obojstrannú lepiacu pásku. Pozdravy sú trojaké, urobila som malé série, 1-3 ks z každého druhu.

Prvá várka má na kraftovom papieri výrez z bieleho papiera, ktorý som vyrezala na Big Shote pomocou vyrezávacej šablóny. Raznicou som zo zvyškov ručne robeného papiera vysekla malinké hviezdičky, ktoré som do výrezu doplnila. Výrez a hviezdičky som prilepila PVA lepidlom.
Do pravého dolného rohu som ešte umiestnila snehovú vločku z lepenky, ktorú som ozdobila bielou samolepiacou perličkou. Každý pozdrav bol zabalený do obálky. Obálky som vyhotovila pomocou ryhovacej podložky na obálky.

Druhá várka vianočných pozdravov je poskladaná z niekoľkých výrezov vyrezaných pomocou vyrezávacích šablón z rôznych jednofarebných štrukturovaných papierov. Základom každého pozdravu je biely výrez zasneženej krajiny, ktorý dopĺňa výrez autíčka s vianočným stromčekom na streche. Do pozadia stromčekov som opäť dolepila raznicou vyseknuté papierové hviezdičky a aj snehové vločky. Každý z pozdravov má v kufri auta balíček inej farby a iný lepenkový výrez vločky. Vločku z lepenky tentoraz zdobí medená samolepiaca perlička.

Posledná várka vianočných pozdravov vytvára scénu horského mestečka. V pozadí výrezov domčekov, je rovnaký výrez zasneženej krajiny ako na predchádzajúcej várke pozdravov. Akurát, tu som zahustila lesný porast dolepením stromčekov :-). Oblohu opäť zdobia hviezdičky a tiež vločky. Domčeky som vyrezala pomocou vyrezávacích šablón. Na pozdravoch nechýba lepenková vločka ozdobená medenou samolepiacou perličkou.

Vnútra všetkých vianočných pozdravov vyzerajú takmer rovnako. Buď som do nich na farebnej tlačiarni vytlačila alebo napečiatkovala vianočné a novoročné prianie.

.

Každý z pozdravov, ako druhej, tak aj tretej várky, bol zabalený do ručne robenej obálky. Pri ich výrobe mi opäť bola ohromným pomocníkom ryhovacia podložka na obálky. Je to skvelá vecička, oplatí sa do nej zainvestovať. Rozhodne odporúčam :-).

Napriek predvianočnému zhonu želám príjemné tvorivé chvíle.

2 thoughts on “Kraftové vianočné pozdravy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *