Mikuláš a darčekové balenie – inšpirácie, 2. časť

Máme tu pokračovanie inšpirácií od Kristínky na Mikuláša a darčekové balenie, ktoré využijete aj na Vianoce, alebo inú príležitosť.

KRABIČKA na maškrty

Z nejakej bonboniéry nám zostala krabička, tak som si ju odložila, že jej dám druhú šancu. Krabička bola čierno-hnedá, ale nezafarbovala som ju. Čiernu čast krabičky som zakryla čipkou a hnedú zase zlatou washi páskou. Zhora som nalepila ozdobne vystrihnutý scrapbookový papier, na ktorý som navrstvila hnedú a bielu papierovú rozetku, zlatú niť, ďalší kúsok scrapbookového papiera, stužky, bambuľky a kvietky. Na zelenú saténovú stužku som ešte priviazala bielu visačku s dreveným výrezom a zaštipčekovala. Na štipček som nalepila kúsok notovej washi pásky a na bielu visačku som opečiatkovala vianočnú pečiatku a nazlato zapiekla horúcim embossingom. Navrch krabičky stačí napísať venovanie alebo obsah krabičky (Mikulášska nádielka) a máte skvelé balenie na čokoľvek.

   mikulášske darčeky

darcekove-balenie-krabicka1x

darcekove-balenie-krabicka2x

darcekove-balenie-krabicka3x

darcekove-balenie-krabicka4x

darcekove-balenie-krabicka5x

TAŠKA NA DARČEKY

Doma si dávame mikulášske dobroty do čižmy, ale keďže sa chcem obdarovať aj s priateľom a nebývame ešte spolu, tak to vyriešim krásnou taškou, kde nájde všetky prekvapká. Tašku mám obyčajnú papierovú bielej farby. Určite sa bude hodiť aj prírodná hnedá, ak takú máte doma. Na ukážku mám pre Vás dve tašky. Prvá bude naplnená vianočnými darčekmi a druhá bude (respektíve poväčšine už aj je) naplnená mikulášskymi darčekmi.

Na prvú tašku som nalepila scrapbookový papier s ozdobne vyrezanými rohmi, na ktorý som ďalej nalepila papierové vrecko (na ozvláštnenie som ho aj embossovala – má ornamentové vypuklinky na sebe) a kúsok scrapbookového papiera. Najlepšie na papierových sadách je, že veľakrát tieto papierové sady obsahujú papier, kde sú visačky a iné rámčeky, ktoré si vystrihnete a nemusíte ich sami vyrábať a vrstviť. Takýto je presne aj ten rámček s visačkou, ktorý vidíte na taške (je to jeden vystrihnutý obrázok). Ja som naň už len nalepila dreveného snehuliačika a omotala okolo neho bielo-zelenú a bielo-červenú bakers twine šnúrku. Môžete tam napísať venovanie alebo básničku, ktorú môže hneď uvidieť. Do papierového vrecka môžete vložiť ďalšiu takú kartičku, kde napíšete toho viac. Pricvaknete k nej zošívačkou stužku, aby sa dala ľahko vytiahnuť. Ja som v ozdobovaní neskončila. Ešte som na uško tašky priviazala čipku, zlatú niť a bielu šnúrku, na ktorú som priviazala visačku z papierovej sady, visačku v tvare stromčeka a visačku, na ktorej je vianočná pečiatka nazlato zapečená technikou horúci embossing. Už len naplniť a čakať na reakciu :-).

  darcekove-balenie-prva-taska-2

darcekove-balenie-prva-taska-1

darcekove-balenie-prva-taska-3

darcekove-balenie-prva-taska-4

Druhú tašku spolu s darčekmi som robila pre priateľa. Opäť som ozdobila papierovú tašku scrapbookovým papierom. Na ňu som ponalepovala 3D lepkami vianočné obrázky (ktorým bol venovaný jeden papier v papierovej sade, rovnako ako to bolo pri papieri s visačkami – skvelá vec!!), urobila som vlajočky z washi pások a ešte som nalepila drevené výrezy. Nedalo mi to a na uško tašky som musela ešte priviazať a zamašličkovať stužku s vianočným motívom, bambuľky a čipku. A potom som začala baliť darčeky, ktoré pôjdu dnu.

     darcekove-balenie-druha-taska-1

darcekove-balenie-druha-taska-2

darcekove-balenie-druha-taska-3

darcekove-balenie-druha-taska-4

darcekove-balenie-druha-taska-5

darcekove-balenie-druha-taska-6

darcekove-balenie-druha-taska-7

Ďalšie inšpirácie vám prinesieme už zajtra 🙂

Kristína

(ak ste zmeškali prvú časť článku, nech sa páči … Mikulášske inšpirácie – 1.časť)

3 thoughts on “Mikuláš a darčekové balenie – inšpirácie, 2. časť

  1. Kristína says:

    Ďakujem Vám krásne za názory 😉 Teším sa, že Vás moje články inšpirujú! Robím to vo svojom štýle a Vy môžete moje nápady a prevedenie prispôsobiť sebe pri Vašom tvorení. Ja mám rada zdobenosť, zameriavam sa na detaily, ktoré človek dlhšie obdivuje a niektoré si všimne až na druhý alebo tretí pohľad. Prekombinovanosťou by som to nenazvala, nakoľko všetok materiál krásne ladí a náročky som spájala papier s drevenými výrezmi a nejakou galantériou, aby spolu vytvárali mäkkú vianočnú atmosféru 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *