Narodeninová pohľadnica v jesenných farbách

V týchto dňoch moju myseľ a ruky naplno zamestnáva tvorba adventných kalendárov, vianočných pohľadníc či dekorácií. Vonku miestami už aj nasnežilo, napriek tomu však väčšina lesov ešte stále srší fantastickými, oku lahodiacimi farbami. Preto som aj celkom uvítala malé odskočenie si od vianočnej tematiky, naspäť k tej jesennej, v podobe narodeninovej pohľadnice k 70-tke pani magistry. Prvým orieškom, ktorý som potrebovala vyriešiť bolo umiestnenie nejakého typického lekárnického symbolu do výzdoby. Napadlo mi teda všeličo, no nič, čo by som v krátkom čase vedela aj skutočne zrealizovať. Nakoniec som to však vyriešila 🙂

Základ pohľadnice je z tmavohnedého jednofarebného papiera vyššej gramáže, na ktorý som nalepila o niečo menší, kraftový.

Ďalšou vrstvou je designový papier, ktorý som opečiatkovala pečiatkou s motívom písma použitím embosovacej pečiatkovej podušky. Odtlačok pečiatky som presypala hnedým embosovacím práškom a zachytený prášok na odtlačku zatavila teplovzdušnou embosovacou pištoľou (technika horúci embosing). Potom som „ničičom papiera“ papier poriadne po okrajoch oškrabala, miestami aj kúsok z neho odtrhla. Vzniknuté diery som podložila čipkou a papier nalepila. Všetko som doposiaľ lepila PVA lepidlom. Na zvyšky červeného designového papiera som napečiatkovala tri motýle. Použila som hnedú rýchloschnúcu atramentovú podušku. Motýle som vystrihla a ich okraje otupovala tupovacou špongiou  hnedým atramentom Distress Ink.

Centrálnou časťou výzdoby je ručne robený kvietok z foamiranu (návod na jeho výrobu nájdete v tomto Kristínkinom príspevku).

Ostatnú kvetinovú výzdobu tvoria papierové ruže vo farbách jesene. Lístočky sú z akvarelového papiera, ktorý som nafarbila a otupovala atramentami Distress Ink (ako sa vyrábajú lístočky v jesenných farbách nájdete v tomto mojom príspevku). Do výzdoby som umiestnila ešte kovové ozdoby v podobe halúzok s listami a pomedzi kvety aj motýle (jedného aj mimo nich). A samozrejme nechýba mašľa z bielej šnúrky. Výzdobu som lepila tavnou lepiacou pištoľou.

Na záver som na prúžok designového papiera napečiatkovala hnedým rýchloschnúcich atramentom nápis Všetko najlepšie a otupovala ho rovnako ako motýle. Z toho istého papiera som vyrezala vyrezávacími šablónami na Big shote kruh a z hnedého jednofarebného papiera číslo 70. Kruh s číslom ako aj prúžok s nápisom som podlepila 3D penovými lepiacimi štvorčekmi a umiestnila na pohľadnicu.

A ako som vyriešila ten symbol? Keďže pani magistre dlhé roky rukami prechádzali recepty, tentoraz dostala ona sama veľmi špeciálny recept :-). Do vnútornej časti pohľadnice som nalepila pásik kraftového papiera. Tým sa vytvorila “kapsa”, kde som vložila jubilejný narodeninový recept.

Želám príjemné tvorivé chvíle

 

 

One thought on “Narodeninová pohľadnica v jesenných farbách

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *