Sladký receptár

Dnes som si pripravila inšpiráciu na darček pre blížiaci sa Deň žien – sladký receptár pre mamu, babku, dcéru alebo kamarátku 🙂

Na receptár som použila krásny farebný papier Bakery, ktorý má z jednej strany motív farebných prúžkov a z druhej strany krásne koláčiky, miestami glitrované. Základ receptára – obal som si vyrezala z hrubej lepenky, ktorú som po okrajoch nafarbila bielou akrylovou farbou, aby som prekryla jej pôvodnú šedú farbu. Na obálku som tekutým lepidlom prilepila papier, po okrajoch som ho orezala a nechala schnúť.

Obálku treba nechať schnúť aspoň 24 hodín, inak sa začne postupne ohýbať a nevyzerá pekne. Na prednú stranu obálky som použila obe strany papiera, ktoré som predelila bielym papierom ozdobeným okrajovou raznicou a oranžovou stuhou. Po jej uschnutí som obálku predierovala a ozdobila lepenkovými výrezmi:

Do vnútra som vložila linajkovú náplň, ktorú som rozdelila na 5 častí, takže som spravila 5 rozdeľovačov. Tie sú z bieleho papiera, na ktorý som na okraj nalepila štítky vyrezané na Big Shote pomocou šablóny Parenthesis. Po použití tejto šablóny dostanete dva kusy – vnútorný štítok a tenký okraj v rovnakom tvare. Vnútorný štítok som prestrihla na polovicu a nalepila som ho z oboch strán na okraj bieleho papiera – rozdeľovača. Ešte som ho ozdobila malým koláčikom, ktorý som si raznicou vysekla z papiera Cake and Muffins:

Tenký štítok som použila na ozdobenie – vyrezala som si biely kruh, odstrihla som dva okraje a po bokoch nalepila na polovicu rozstrihnutý pásik v tvare štítka. Takto som pripravila miesto na napísanie, čomu budú časti receptáru venované:

Náplň aj rozdeľovače som predierovala a celý receptár som spojila otváracími knihárskymi krúžkami. Majú tú výhodu, že sa dajú otvoriť a náplň sa dá prerozdeliť podľa toho, v ktorej časti potrebujete viac strán a v ktorej zasa menej. Na vnútornú stranu prednej obálky som ešte spravila malú kapsičku – pás papiera som na obálku prilepila po okrajoch tenkou obojstrannou lepiacou páskou, aby sa do nej dali vsúvať lístočky:

Zadnú stranu obálky som nechala bez zdobenia:

Nakoniec som ešte na jeden štítok prilepila malý koláčik, predierovala som ho a s Bakers Twine som ho priviazala na kruh:

Receptár je hotový:

Spravila som ešte jeden, trochu menej zdobený, z papiera Cake and Muffins:

Ale ak preferujete skôr vintage štýl a zemité farby, na vintage receptár je ako stvorený papier Food for Thought:

A to je odo mňa dnes všetko. Ak sa tiež rozhodnete spraviť receptár, pochváľte sa nám na našej facebookovej stránke 🙂

Prajem krásny deň

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *