Zápisník a pohľadnice zo stavebnice

Dnes som si pre vás pripravila projekty z papierových stavebníc …. áno, zase 😀 Veď čo mám robiť, keď ich zbožňujem? 🙂 StudioLight stále niečo vylepšuje a mení na stavebnicových blokoch, čo mne samozrejme nemôže ujsť a chcela som sa s vami o to podeliť a pripojiť nové inšpirácie. Čítajte ďalej a dozviete sa viac 😉

Keď som videla tieto nové stavebnicové bloky v e-shope, hneď ma samozrejme zaujali. Ale nevedela som si úplne predstaviť, čo obsahujú, tak som si povedala, že pri najbližšej návšteve vzorkovne si bloky popozerám. A naživo som z nich bola nadšená!! Tento typ bloku obsahuje 8 dizajnových jednostranných papierov a 8 hárkov s obrázkami, na ktorých nájdete 24 rôznych ilustrácií v 3D verziách, čiže jedna sa dá použiť jedenkrát (totálne navrstvená) alebo aj 2 či 3-krát (menej navrstvená alebo vôbec). Papiere sa perfektne hodia k obrázkom a tým, že sú A4, tak z nich môžete vyrábať nielen pohľadnice, ale nimi ozdobiť veľké darčekové tašky, krabičky, zápisníky, receptáre či albumy.

Keďže začal nový školský rok a zápisníkov nie je nikdy dosť (síce tak je to aj u neškolopovinných, však? ;)), tak som si pre vás pripravila návod na výrobu zápisníka pomocou viazacieho stroja Cinch. Je to rýchle, šikovné a väzba vyzerá veľmi profesionálne.

Vybrala som si z bloku 2 dizajnové papiere a 1 hárok s obrázkami. Krásne sa k sebe hodia a obal s ich pomocou urobím zaujímavejší a zdobenejší.

STRUČNÝ FOTOPOSTUP:

1. Lepenkové základy vo formáte o kúsok väčšom ako A5 som si obalila scrapbookovými papiermi. Dizajnové papiere som predelila papierovou čipkou vytvorenou pomocou bieleho bodkovaného papiera a okrajovej raznice.

2. Pripravila som si náplň do zápisníka s linajkovými stranami a predierovala na Cinchi.

3. Následne som predierovala predný a zadný obal, a zápisník zviazala do pevnej kovovej špirály.

4. Na rohy zápisníka som upevnila kovové rožky, ktoré na ňom vyzerajú veľmi pekne a zároveň sú praktickou záležitosťou.

5. Základ zápisníka mám hotový a na rad prichádza jemné zdobenie, aby sa mi s ním dobre manipulovalo a mohla som ho nosiť v taške bez poškodenia.

6. Navrstvila som papierové kvietky zo stavebnice na seba pre krajší efekt a pridala 2 lepenkových motýlikov a enamelky. Potom už len stužku s kovovou ozdobou na špirálu a je hotovo.

7. Neviem ešte presne, na čo zápisník použijem, ale nič nepokazím tým, keď si doňho prilepím obálku a priečinok na drobnosti. Tak som si vzala ďalšiu A4 z bloku, zrezala na gilotíne na potrebný rozmer a pomocou ryhovacej podložky na obálky som si vyrobila obálku na vnútornú stranu predného obalu. Obálka je hotová za 2 minútky a môžem si ju vyrobiť, v akom rozmere potrebujem.

 

Hotovo! Šikovné, rýchle a s milým výsledkom. 🙂

Kto bol na našich papierových maratónoch, preňho je takáto výroba malina. Kto ešte nebol, tak nás určite sledujte –  prípravu základu na zápisník (album, receptár, atď.) spolu s prácou na stroji Cinch sa chystám zahrnúť do najbližšieho maratónu, tak vás to tam rada naučím. Stretnete sa s Cinchom osobne a uvidíte, aká fantastická pomôcka to je. Možno sa nakoniec objaví aj vo vašom wishliste pre Ježiška, hehe 😉

A keďže som sa nevedela pri tvorbe zastaviť, tak mám pre vás inšpirácie na 4 vintage pohľadnice vo formáte A6, ktoré som vyrobila z tohto bloku. Všímajte si tú farebnosť – každá je iná a pritom z jedného bloku. Okrem ozdôbok neho som ich zdobila jutou, lepenkovými výrezmi, enamelkami, čipkou, vellumom, perličkami a pečiatkami so slovenskými nápismi. Najväčšiu parádu na nich aj tak urobili navrstvené 3D obrázky, ktoré sú na sebe nalepené 3D páskou/3D vankúšikmi.

Všetkým prajem príjemný vstup do nového školského roka a veľa kreatívnych nápadov pri tvorení 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *