Jesenné pohľadnice so šarkanom

Jeseň je festival farieb, slnka, dažďa, vetra a pre mnohých je najkrajším ročným obdobím. Keď je vonku krásne, svieti slnko a ak zafúka aj vietor – ideálna príležitosť vziať šarkana a vyraziť von. Ako dieťa som sa na to vždy tešila. Najprv na to, ako ho môj otec bude vyrábať a ja mu budem pomáhať so zdobením.  A ešte viac na to, ako s ním konečne pôjdeme von a šarkan poletí. Bolo v tom trocha kumštu, no keď som to zvládla, lietal krásne a vysoko. Tento raz som vyrobila zopár malých šarkanov  a umiestnila ich na jesenné blahoprajné pohľadnice. Síce nelietajú, no verím že dokážu potešiť rovnako ako tie lietajúce 🙂

Pri prvej pohľadnici so šarkanom som siahla po dizajnových papieroch StudioLight – Paper Pad Nr.71. Modrý papier som embossovala pomocou embossovacej kapsy motívom, ktorý mi evokuje pohyb vzduchu či poryvy vetra. Z rôznych oranžových papierov, tej istej sady ako modrý papier, som vystrihla tri rovnaké šarkany, a rovnakým spôsobom, ako som posledne lepila jeden druh tekvičiek v predchádzajúcom mojom príspevku  (ako aj Kristína kaktusy a Daniela vianočnú ozdobu) som ich dala dokopy. Pred nalepením na modrý embossovaný papier som otupovala okraje šarkana hnedým Distress atramentom. Tým istým atramentom som otupovala aj samotný modrý papier. Pod šarkana som vlepila béžovú šnúrku, na ktorú som priviazala malé mašličky z oranžovej šnúrky. Takto, mašličkami vyzdobený šarkanov chvost, som malými kvapkami PVA lepidla prichytila na papier. Hnedým rýchloschnúcim atramenom som na akvarelový papier napečiatkovala nápis. Papier s textom som orezala pomocou vyrezávacej šablóny, hnedým atramentom otupovala okraje výrezu a 3D penovými obojstrannými lepiacimi vankúšikmi nalepila. Základ pohľadnice je z pevného vizitkového papiera. Do vnútra pohľadnice som vlepila akvarelový papier, čím vznikol priestor pre osobný vinš.

Na druhú pohľadnicu som umiestnila veľkého otváracieho šarkana. Základ pohľadnice som si pripravila z tmavohnedého Canson papiera vyššej gramáže. Na zdobenie základu som použila tyrkysový dizajnový papier od StudioLight zo sady Paper Pad Nr.71. Skladací šarkan je zo svetlejšieho hnedého papiera a na jeho prednú časť som využila pruhovaný oranžový papier zo sady Paper Pad Nr.71.

Vyparádila som ho kvietkom, pod ktorý som vložila pestrofarebné jesenné listy.

Rovnaké listy som nalepila aj na šarkanov chvost. Listy som vyrezala vyrezávacou šablónou z akvarelového papiera, ktorý som si nafarbila technikou Watercoloring pomocou Distress Oxide atramentov.

Na akvarelový papier som na pečiatkovanie použila gumenú pečiatku s nápisom a hnedý rýchloschnúci atrament. Skôr ako som opečiatkovaný papier nalepila do vnútra šarkana vložila som pod neho konopný špagát, čiže chvost šarkana. Aby sa šarkan samovoľne neotváral, použila som malé magnety. 

Tretia pohľadnica so šarkanom má základ, ktorý som si pripravila z vizitkového papiera. Naň som umiestnila svetlomodrý dizajnový papier, na spodok ktorého som nalepila výrez trávičky zo zeleného Canson Papiera. Šarkana som vystrihla z akvarelového papiera, na ktorý som nalepila kúsky dizajnových papierov. Pozalamovala som ho v uhlopriečkach a zalomenia prelepila tenunkými prúžkami tmavohnedého papiera. Na dlhšiu uhlopriečku som použila o niečo dlhší prúžok ako samotná uhlopriečka, čím som vytvorila šarkanov chvost. Na ten som nalepila mašličky, ktoré som vyrezala pomocou vyrezávacej šablóny (ide o mašľu na vianočný darček z vianočných vyrezávacích šablón Sizzix). Vyrezávacou šablónou som vyrezala obláčiky a listy, ktoré som nafarbila atramentami Distress Ink pomocou tupovacej hubky (tupovač). Výrezy som rozmiestnila na pohľadnicu a na záver na dizajnový papier napečiatkovala nápis.

Ak som vás svojim pohľadnicami so šarkanmi inšpirovala, želám príjemné tvorivé chvíle.

 

P.S.: O necelé dva týždne tu máme Papierový maratón. V časti, ktorú budem lektorovať, témou prvého dňa (v sobotu 13.10.), bude  výroba netradičnej pohľadnice. Na druhý deň (v nedeľu 14.10) sa budeme venovať embossovaniu pomocou embossovacích káps. Vyrobíme si jednu-dve pohľadničky, kde naplno kapsy využijeme. Okrem toho si pripravíte embossované vzorky na ďalšie spracovanie podľa vlastných nápadov a chute. Malá ukážka, ktorým smerom pobežíme spolu do cieľa  :-).

Ak ste sa ešte nepríhlásili a chceli by ste si to všetko vyskúšať, naučiť sa nové veci alebo hoci len získať nové impulzy do ďalšej tvorby,  klikajte tu.

Radi vás s Maťkou a Kristínou uvidíme :-).

One thought on “Jesenné pohľadnice so šarkanom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *